اخبار روز برندهای جهان

تحریم تولیدات و برندهای سوئدی در پاسخ به اهانت‌های مکرر به مقدسات اسلامی در یمن

پایگاه خبری برندسازی، جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که تحریم تولیدات و برندهای سوئدی در پاسخ به اهانت‌های مکرر به مقدسات اسلامی، وارد فاز اجرایی شد.

محمد المطهر، وزیر تجارت و صنعت دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش انصارالله این کشور تاکید کرد: تصمیمی برای تحریم کالاها و تولیدات سوئدی در پاسخ به اهانت‌های مکرر به مقدسات اسلامی وارد فاز اجرایی شد و پس از ممنوعیت تولیدات سوئدی، اداره گمرک و اداره کل استاندارد مسؤول رسیدگی به اجرای این تصمیم هستند.

المطهر در ادامه اظهار کرد: این دو نهاد، برندها و نمایندگی‌های تجاری در لیست تحریم کالاهای سوئدی را تنظیم کرده و آن را در اختیار تمامی رسانه‌ها قرار دادند. این لیست شامل ۳۰ نمایندگی تجاری سوئدی و ۱۰۰ برند تجاری است.

همچنین وزیر تجارت و صنعت یمن گفت: تحریم کالاها و تولیدات سوئد از گذشته بوده و جایگزین‌های تمامی کالاها و محصولات وجود دارد.

این واکنش‌ها در شرایطی انجام می‌شود که در آستانه عید قربان، یک فرد افراطی به نام «سلوان مومیکا» (۳۷ ساله) در استکهلم، در نخستین روز تعطیلات عید قربان، یک نسخه از قرآن را در مسجد مرکزی این شهر به آتش کشید. او پس از آنکه پلیس این کشور مجوزی را برای برگزاری تظاهرات ضداسلامی صادر کرد، این جنایت را مرتکب شد. دولت سوئد پس از موج گسترده‌ای از محکومیت‌های بین‌المللی، اهانت به قرآن کریم در استکهلم را محکوم کرده و آن را «اقدامی ضد اسلامی» توصیف کرد.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا