اخبار روز برندهای ایران

برندشدن به‌راحتی میسر نیست، صاحبان برند سختی‌های زیادی را متحمل شدند

پایگاه خبری برندسازی، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حضور دولت در همه مسائل اقتصادی چندان توجیه ندارد، بخش خصوصی باید به میدان آید و دولت باید تصدی‌گری را کنار بگذارد.

عزت الله اکبری روز پنجشنبه در حاشیه بازدید سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از واحد تولیدی “جهان افروز” در شهرک صنعتی توس در جمع مسوولان و فعالان اقتصادی خراسان رضوی افزود: در کشوری مانند ترکیه بخش خصوصی میدان دار اقتصاد است اما در کشور ما بخش خصوصی یک پرونده «زیر بغل» دارد و از آن اداره به اداره دیگر می رود.

وی با اشاره به جهت گیری خوب دولت در حوزه سیاست خارجی بیان کرد: آمریکا کشوری است که قانون نمی شناسد و قانون داخلی خود را هم می خواهد به همه دنیا تعمیم دهد، لذا در مواجهه با چنین کشوری باید به شیوه خودش برخورد کرد، اینکه دولت باعث شده است که ایران جزو “بریکس” یا “شانگهای” شود خود تودهنی به آمریکا است و این موضوع برای فعالان اقتصادی بسیار بابرکت بوده و باید از این فرصت استفاده کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: هر چقدر دولت در جهت تقویت چهره اقتصادی سفارتخانه‌ها تلاش کند، به نفع امنیت ملی کشور است.

اکبری خاطر نشان کرد: با کمال تاسف اکنون « دیپلمات غربی ما با ژست بیزینسمن اما بیزنسمن ما با لباس دیپلمات بیرون می رود»، این کار بخش خصوصی است که ارتباطات تجاری با کشورهای دیگر را توسعه دهد و سفارتخانه ها نیز در این بخش باید آنان را یاری دهند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بهترین قانون آن است که پیشنهاد آن از کف جامعه بیاید و به مجلس شورای اسلامی مننقل شود تا تبدیل به قانون گردد، با این حال در بیشتر ۸۰ درصد موضوعات نیاز به قانون نداریم، دولت خود می تواند تصمیم بگیرد و آن را عملیاتی کند، هرچند دولت آقای رییسی دولتی مردمی است اما روان سازی در بدنه دولت ایجاد نشده است.

وی گفت: در قضیه واردات خودرو نیازی به قانون نبود، دولت خود می توانست تصمیم به واردات خودرو گیرد و آن را به صورت مدیریت شده وارد کشور کند.

اکبری مشهد را یک شهر صنعتی با بخش خصوصی قوی دانست و افزود: هر یک از صنعتگران مشهد می توانند برندهای مطرحی در عرصه بین المللی باشند، برند شدن براحتی میسر نیست، صاحبان برند سختی های زیادی را متحمل شدند، جنگ اصلی جهادگران اقتصادی در همین جا و در داخل کشور است که باید تبدیل به برند شده و خود فرصت سازی در عرصه ملی و بین المللی داشته باشند، مسوولان نیز حسن نیت دارند و همراهی می کنند.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: حوزه تولید در کشور قوانین محدودی در حمایت از خود دارد اما همان قوانین محدود نیز اجرا نمی شود.

فیروز ابراهیمی افزود: به طور مثال قانون بهبود فضای کسب و کار که در حمایت از تولید صراحت داشته و قطع انرژی را برای بخش تولید ممنوع کرده است، اکنون اجرا نمی شود.

شرکت تولیدی جهان افروز که یکی از واحدهای صنعتی احیا شده است، در فضایی به وسعت ۲۳ هزار مترمربع در شهرک صنعتی توس ایجاد شده، برای ۴۳۰ نفر اشتغال ایجاد کرده و محصولاتی مانند یخچال، کولر آبی، بخاری گازی، آبگرمکن گازی، ماشین ظرفشویی تولید می کند، این شرکت موفق شده در داخلی سازی ماشین ظرفشویی به ۱۵ درصد برسد.

شرکت جهان افروز برای اجرای ۲ طرح توسعه خود در زمینه تولید ماشین ظرفشویی و بخاری گازی نیاز به ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه در گردش دارد که مسئولان مربوطه در این نشست قول پیگیری دادند.

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا