اقتصاد

سیاست حمایتی چین کارساز شد!

پایگاه خبری برندسازی، سود شرکت‌های صنعتی چین در ماه سپتامبر برای دومین ماه افزایش یافت و نشانه‌هایی از ثبات اقتصاد را افزایش داد زیرا مقامات این کشور اقدامات گسترده‌ای از سیاست‌های حمایتی را آغاز کردند.

افزایش ۱۱.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به دلیل رشد غیرمنتظره ۱۷.۲ درصدی ماه آگوست و به دنبال فعالیت صنعتی و مصرفی قوی‌تر از حد انتظار در ماه سپتامبر است.

داده‌های اداره ملی آمار چین نشان داد که سود صنعتی سه ماهه نسبت به مدت مشابه سال قبل بهبود یافت و در دوره جولای تا سپتامبر به رشد ۷.۷ درصدی نسبت به دو سه ماهه قبل رسید.

تحلیلگران اظهار کردند که عدد سپتامبر نشان دهنده بهبود کلی در عملیات بخش صنعتی داخلی و بهبود مستمر تقاضای بازار است. آنها افزودند که کاهش قیمت تولید کننده در ماه گذشته نشان داد که برخی از شرکت‌های صنعتی همچنان قیمت‌ها را کاهش می‌دهند تا فروش خود را ارتقاء دهند و این امر باعث کاهش درآمد و سود کلی صنعتی می‌شود.

مجموعه‌ای از داده‌های اخیر حاکی از تثبیت دومین اقتصاد بزرگ جهان است که در سه ماهه سوم در حالی که رشد سریع خود را پس از کووید از دست داده بود، با سرعتی سریع‌تر از حد انتظار رشد کرد.

تحلیلگران این تثبیت را به مجموعه‌ای از اقدامات سیاستی در چند ماه گذشته نسبت می‌دهند اما ضعف مداوم در بخش املاک آسیب‌دیده از بحران همچنان به عنوان یک ضربه بزرگ بر اقتصاد و درآمد شرکت‌ها باقی مانده است.

منبع: رویترز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا