اخبار روز برندهای ایران

تکمیل بیش از 50 طرح و پروژه معدنی در کشور

پایگاه خبری برندسازی، طبق اعلام رئیس هیئت عامل ایمیدرو، این سازمان و شرکت‌های زیرمجموعه آن، از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم، بیش از ۵۰ طرح و پروژه معدن و صنایع معدنی را در کشور تکمیل کرده است.

امیر خرمی‌شاد ضمن اشاره به  اینکه این از سال ۱۴۰۰ تاکنون، بالغ بر ۵۰ طرح و پروژه معدنی و صنایع معدنی در کشور تکمیل شده است، تصریح کرد: ارزش پروژه‌های مذکور به بیش از یک میلیارد دلار می‌رسد که حوزه‌های مختلف معدن و صنایع معدنی را شامل می‌شود.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو ادامه داد: زنجیره‌های مس، فولاد، طلا، آلومینیوم و همچنین امور زیربنایی در بخش راه‌سازی، برق‌رسانی، احداث جاده و پست اسکله در نقاط مختلف کشور جزو مجموعه طرح‌های تکمیل شده از ابتدای دولت سیزدهم بوده است.

طبق اعلام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، وی تاکید کرد: با بهره‌برداری از این طرح ها ۳۰۸۸ نفر اشتغال مستقیم و ۱۱۰۸۷ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد شده است.

معاون وزیر صمت یادآور شد: شرکت های گل‌گهر، ملی مس، چادرملو، تهیه و تولید مواد معدنی ایران، فولاد شرق کاوه، فولادشادگان، گهر زمین و مجتمع‌های سنگان، طلای موته، طلای هیرد و … جزو شرکت‌ها و واحدهای فعال در راه اندازی پروژه‌های این بخش بوده‌اند.

خرمی‌شاد به طرح‌های شاخص این دوره اشاره کرده و گفت: کارخانه‌های طلای هیرد، راه اندازی دو پست اسکله منطقه ویژه پارسیان، فولادسازی قائنات، کنسانتره ۳ گهر زمین، بریکت‌سازی فولاد شادگان، واحد اکسیژن فولاد سفید دشت، آهک هیدراته اهر ( مس سونگون)، میکسرهای جدید گندله سازی و خردایش ۲ به همراه فیلتراسیون کنسانتره‌سازی‌های گل گهر، نیروگاه‌های توسعه معادن و فلزات، هیپ لیچینگ مس سونگون و تعدادی طرح راه سازی، برق رسانی و آب رسانی به معادن از جمله طرح هایی هستند که در طول فعالیت دولت سیزدهم تکمیل شده‌اند.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا