کسب و کار

رمزگشایی سلامت مالی شرکت با خدمات جامع تجزیه و تحلیل صورتهای مالی

پایگاه خبری برندسازی، اولین مرحله در تدوین استراتژی سازمان، شناخت است. شناخت درون و بیرون سازمان. یکی از دقیق ترین ابزارها برای شناخت نقاط قوت و ضعف داخلی سازمان، مطالعه و تجزیه و تحلیل صورتهای مالی آن است. چرا که سایر روش های مطالعه درون سازمان اغلب شهودی و صرفاً مبتنی بر حدس و مشاهدات مدیران است نه اطلاعات مورد اعتماد ذینفعان. در دنیای پیچیده ی امروز که روابط علت و معلولی بیش از یک علت دارند، اتخاذ تصمیمات صحیح بر اساس اطلاعات دقیق و به روز، نقشی حیاتی در موفقیت کسب و کار ایفا می کند. در این میان، صورت های مالی به عنوان زبانی مشترک و گویا میان همه ذینفعان، وضعیت مالی یک شرکت را به شکل قابل اعتماد برای همه طرفین به تصویر می کشند. که تجزیه و تحلیل آنها، گامی کلیدی در جهت کشف مهمترین عارضه های شرکت و رفع آنها به شمار می آید.

گروه متیس (شرکت مشاوران خبره کسب و کار ایرانیان) با ارائه خدمات جامع تجزیه و تحلیل صورت های مالی، به یاری شما می آید تا با واکاوی دقیق این اسناد ارزشمند، به درکی عمیق از نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدات پیش روی کسب و کار خود دست یابید.

تجزیه و تحلیلی فراتر از اعداد و نسبت های مالی:

خدمات تجزیه و تحلیل صورت های مالی ما فراتر از ارائه صرف نسبت های مالی است؛ و به معنای واقعی کلمه، به رمزگشایی سلامت مالی شرکت از طریق عارضه یابی صورت های مالی می پردازد. در این تجزیه و تحلیل ها علاوه بر تحلیل نسبت های پنج گانه (شامل نقدینگی، سودآوری، اهرمی، عمیلاتی و ارزش بازاری) و همچنین روند 5 ساله نسبت ها، به تحلیل نسبت های دلاری شده و هم مقیاس شده پرداخته می شود. علاوه براین موارد، تحلیل های عمیقتری جهت عارضه یابی صورت می گیرد که به کنکاش عارضه ها در اعماق داده های صورت های مالی می پردازد. متخصصان مجرب ما با بهره گیری از دانش و تجربه خود، صورت های مالی شما را به طور دقیق مورد بررسی قرار داده و با استفاده از روش های نوین تحلیلی، به ارائه مهمترین عارضه ها و راهکارهای عملی و استراتژیک برای ارتقای عملکرد سازمان شما می پردازند.

در سطوح بعدی تحلیل، تحلیل های تخصصی تری انجام می شود که شامل موارد زیر است.

تحلیل تراز ارزی بدهی و مطالبات

این تحلیل نشان می دهد آیا تسعیر ارز به سود شرکت است یا به زیان آن. تصور غالب اینست که تسعیر ارز سودآوری شرکت را بالا میبرد، اما این همواره درست نیست و می تواند بسته به وضعیت مطالبات و بدهی، تسعیر ارز به زیان شرکت باشد.

تحلیل چرخه عمر شرکت از طریق مدل جریان نقدی دیکنسون

با استفاده از تحلیل عمیقتر صورت جریان وجه نقد، می توانیم به وضعیت چرخه عمر صنعت پی ببریم. این تحلیل نشانه های افول و رکود را در مراحل اولیه شناسایی می کند و هشدار می دهد.

تحلیل روانشناسی ترازنامه

این تحلیل نشان می دهد آیا شرکت به شکل جسورانه یا محافظه کارانه مدیریت می شود. وضعیت اقلام ترازنامه ای می توانند به راحتی این موضوع را آشکار سازند.

تحلیل دوره تاب آوری

این تحلیل نشان می دهد در صورتی که درآمد های شرکت قطع شود، عملیات های شرکت تا چه مدت می تواند ادامه داشته باشد.

تحلیل ظرفیت تسهیلات مالی

با استفاده از تحلیل بخشی از صورت سود و زیان می توان ظرفیت تامین مالی شرکت را مشخص کرد، در شرایط تورمی شرکت های بهتر است از تمام ظرفیت تامین مالی خود استفاده کنند. غفلت از تامین مالی گاهاً به دلیل عدم آگاهی از ظرفیت تامین مالی شرکت است.

کیفیت و پایداری سود

زمانی که بخشِ نقدِ درآمد های عملیاتی بیشتر از بخش مطالبات آن باشد، اصطلاحاً گفته می شود کیفیت سود بالا است. این نسبت نگاه موسسات تامین مالی و بانک ها را نسبت به شرکت مشخص می کند. بانک ها تمایل دارند به شرکت هایی تسهیلات بدهند که سود با کیفیت و پایدار ایجاد کنند.

مزایای کلیدی خدمات تجزیه و تحلیل صورت های مالی گروه متیس:

مزایای کلیدی خدمات تجزیه و تحلیل صورت های مالی گروه متیس:

  • ارزیابی دقیق وضعیت مالی: ما با بررسی موشکافانه ی صورت های مالی شما، تصویری شفاف از وضعیت نقدینگی، سودآوری، بدهی ها و دارایی های شرکتتان ارائه می دهیم.

  • کشف عارضه های اصلی سازمان: با یافتن عارضه های اصلی، می توان هزینه و زمان را برای رفع آنها متمرکز کرد و مانع از هدر دادن منابع برای حل مشکلات کم اهمیت شد.

  • شناسایی فرصت های رشد: با تحلیل دقیق نسبت های مالی و روندهای گذشته، به شما در شناسایی فرصت های مغفول مانده برای رشد و توسعه ی کسب و کارتان کمک می کنیم.

  • کاهش ریسک های مالی: با پیش بینی دقیق ریسک های احتمالی و ارائه ی راهکارهای پیشگیرانه، به حفظ ثبات و پایداری مالی شرکتتان در شرایط متغیر بازار کمک می کنیم.

  • بهبود فرآیندهای تصمیم گیری: با ارائه ی اطلاعات دقیق و تحلیل شده، شما را در اتخاذ تصمیمات آگاهانه تر و موثرتر در زمینه های مختلف مالی، سرمایه گذاری و استراتژیک یاری می دهیم.

تجربه ای منحصر به فرد:

  • تیمی از متخصصان مجرب: ما از تیمی از متخصصان مالی با تجربه و دانش روز دنیا در زمینه ی تجزیه و تحلیل صورت های مالی برخورداریم.

  • تعهد به کیفیت: ارائه ی خدمات با بالاترین سطح کیفیت و تعهد به رضایت کامل شما، از مهم ترین اولویت های ماست.

  • رویکردی جامع و متناسب: ما با در نظر گرفتن شرایط و نیازهای خاص هر کسب و کار، برنامه ی تجزیه و تحلیل منحصر به فردی را برای شما طراحی و اجرا می کنیم.

  • ارائه ی راهکارهای عملی: ما به صرف ارائه ی گزارش های تحلیلی اکتفا نکرده و به شما در پیاده سازی راهکارهای عملی برای ارتقای عملکرد مالی تان یاری می رسانیم.

با انتخاب خدمات تجزیه و تحلیل صورت های مالی گروه متیس، گامی بلند در جهت ارتقای سلامت مالی، افزایش سودآوری و تضمین پایداری و موفقیت بلندمدت کسب و کار خود بردارید.

برای دریافت نمونه گزارش، کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید.

021-91091576

info@expertmasters.ir

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری برندسازی درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا