اقتصاد

کاهش تقاضا برای خرید طلا و سکه در بازار

پایگاه خبری برندسازی، محمد کشتی آرای درباره تحولات بازار طلا در هفته گذشته اظهار داشت: بهای انس جهانی طلا تحت تاثیر تحولات منطقه خاورمیانه نوسانات افزایشی چند دلاری داشت و در پایان هفته به 1986 دلار رسید که به طور متوسط نسبت به ابتدای هفته 5 دلار افزایش داشت.

وی بیان کرد: در هفته گذشته به طور متوسط تغییرات نرخ ارز، کاهش داد و ستدها و کاهش تقاضا را در بازار طلا شاهد بودیم اما افزایش بهای انس جهانی و نوسانات نرخ ارز موجب شد تا حدودی قیمت انواع سکه و طلا رشد داشته باشد.

کشتی آرای گفت: در هفته نخست آبان ماه سکه طرح قدیم 200 هزار تومان، سکه طرح جدید 800 هزار تومان، نیم سکه و ربع سکه هر کدام 50 هزار تومان نسبت به ابتدای هفته افزایش قیمت داشت.

وی افزود: در بازه زمانی ذکر شده نیم سکه، ربع سکه و سکه‌های یک گرمی به دلیل کاهش تقاضا با کاهش شدید حباب مواجه بود اما سکه طرح جدید تنها 100 هزار تومان افزایش حباب داشت.

فعال بازار طلا بیان کرد: در طول هفته گذشته قیمت هر مثقال طلای آب شده 299 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار نیز 68 هزار تومان رشد یافت.

وی اظهار داشت: بازار طلا در هفته نخست آبان ماه آرام بود و اگر نوسانی هم بر بازار حاکم بود این نوسان به دلیل تغییر نرخ ارز و بهای انس جهانی بوده است .

فعال بازار طلا گفت: این روزها کاهش تقاضا را برای خرید طلا و سکه در بازار شاهد هستیم و این امر باعث شده حباب سکه کاهش یابد.

وی در خصوص پیش‌بینی بازار طلا طی هفته آینده گفت: به دلیل اتفاقات و شرایط متغیری که در منطقه وجود دارد، نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی انجام داد.

 

به نقل از ایسکانیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا