اخبار روز برندهای جهان

دفاع برند توییتر از اقدامات خود پیرامون انتخابات ریاست جمهوری

پایگاه خبری برندسازی، توییتر از اقدامات خود پیرامون انتخابات ریاست جمهور ترکیه دفاع کرد.

واحد امور دولتی جهانی توییتر در توییتی نوشت: ما سراسر هفته گذشته سرگرم مذاکره با دولت ترکیه بودیم که برای ما روشن کرد توییتر تنها سرویس شبکه اجتماعی خارجی است که از فرامین دادگاه تبعیت نکرده است.

ما بعد از چند هشدار، تهدیدی را دریافت کردیم که بنا بر تصور ما، تهدید نهایی برای محدود کردن این سرویس بود و برای قابل دسترس نگه داشتن توییتر در زمان برگزاری انتخابات در آخر هفته، درباره چهار حساب و ۴۰۹ توییتی که بر اساس حکم دادگاه شناسایی شدند، دست به اقدام زدیم.

واحد امور دولتی جهانی توییتر همچنین اعلام کرد نگرانی‌های خود درباره آزادی بیان را مستقیما به مقامات ترکیه انتقال دادیم و گفتیم که به اعتراض نسبت به این مسئله در دادگاه ادامه خواهیم داد. پنج دادگاه در خصوص این اقدامات علیه توییتر حکم صادر کرده اند و ما تاکنون به چهار حکم اعتراض کرده‌ایم. یکی از این اعتراض‌ها، رد شده و سه اعتراض همچنان در دست بررسی قرار دارد. ما فردا پنجمین اعتراض‌ خود را تنظیم خواهیم کرد.

بیانیه توییتر پس از آن صادر شد که این پلتفرم به دلیل محدود کردن محتوا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، هدف انتقاد قرار گرفت و همان طور که حساب امور دولتی جهانی توییتر خاطرنشان کرد، این پلتفرم در واکنش به فرآیند حقوقی، برای محدود کردن دسترسی به بخشی از محتوا در ترکیه اقدام کرد.

اقدامات ترکیه، انتقاد برخی چهره‌های برجسته را برانگیخت اما ماسک از تصمیم توییتر برای محدود کردن دسترسی به محتوا در این کشور دفاع کرد و در توییتی نوشت: انتخاب بین محدود شدن کامل دسترسی به توییتر یا محدود شدن دسترسی به برخی از پیام‌هاست. شما کدام را می‌خواهید؟

انتخابات ریاست جمهوری ترکیه که روز یکشنبه برگزار شد، به دور دوم کشید و دو هفته دیگر رای دهندگان دوباره به پای صندوق ها خواهند رفت تا برنده این انتخابات از بین رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و کمال قلیچداراوغلو مشخص شود.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا