اخبار روز برندهای جهان

رد شدن دادخواست برند شیائومی علیه توقیف اموال

پایگاه خبری برندسازی، یک دادگاه هندی درخواست شیائومی علیه توقیف ۵۵.۵۱ میلیارد روپیه (۶۷۶ میلیون دلار) از دارایی این شرکت چینی سازنده تلفن هوشمند را رد کرد.

دارایی شیائومی در هند سال گذشته توسط سازمان جرایم مالی فدرال هند که مدعی بود این شرکت در پوشش پرداخت حق امتیاز، به صورت غیرقانونی به نهادهای خارجی پول ارسال کرده است، توقیف شد.

یک سخنگوی شیائومی در خصوص حکم دادگاه در ایالت کارناتاکا اعلام کرد: ما سرگرم بررسی این موضوع بوده و منتظر حکم مکتوب هستیم. او افزود: فعالیتهای این شرکت در هند مطابق با قوانین و مقررات محلی است.

این شرکت سازنده تلفن هوشمند پیش از این گفته بود پرداخت حق امتیاز کاملا مشروع بوده و این شرکت به استفاده از همه امکانات برای حمایت از شهرت و منافع خود ادامه خواهد داد.

شیائومی در پی تمایل مصرف کنندگان هندی برای ویژگیهای بهبود یافته، جایگاه خود به عنوان برند برتر تلفن هوشمند در دومین بازار بزرگ جهان را به شرکت کره‌ای سامسونگ الکترونیکس واگذار کرده است.

شرکتهای چینی از سال ۲۰۲۰ به دلیل تنشهای سیاسی که پس از درگیری مرزی میان پکن و دهلی نو ایجاد شد، برای فعالیت در هند با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند.

هند از آن زمان با اشاره به نگرانی‌های امنیتی، بیش از ۳۰۰ اپلیکیشن چینی که شامل اپلیکیشن‌های محبوب مانند تیک تاک بوده را ممنوع کرده و مقررات برای شرکتهای چینی که در هند سرمایه‌گذاری می‌کنند را سخت‌گیرانه‌تر کرده است.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا