اخبار روز برندهای جهان

اخراج چندهزار کارمند از شرکت نوکیا

پایگاه خبری برندسازی، شرکت نوکیا در واکنش به رکود بازار شبکه‌های نسل پنجم، قصد دارد حداکثر ۱۴ هزار موقعیت شغلی که معادل ۱۶ درصد از کارکنانش است را حذف کند.

شرکت فنلاندی نوکیا در بیانیه‌ای اعلام کرد با این اقدام، ۱۰ تا ۱۵ درصد از مخارج مربوط به پرسنل نوکیا، کاهش پیدا می‌کند و حداکثر ۴۰۰ میلیون یورو (۴۲۱ میلیون دلار) در سال ۲۰۲۴ و ۳۰۰ میلیون یورو در سال ۲۰۲۵ برای این شرکت سازنده تجهیزات شبکه موبایل، صرفه جویی به همراه خواهد داشت.

سازندگان تجهیزات نسل پنجم (۵G) به دلیل کاهش مخارج سرمایه از سوی شرکت‌های مخابراتی در آمریکا و اتحادیه اروپا، با افت فروش روبرو شده‌اند. شرکت سوئدی اریکسون هفته جاری، دورنمای تیره و تاری ارائه و اعلام کرد ضعف بازار در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ و پس از آن، ادامه خواهد یافت.

نوکیا هم درآمد ضعیفتر از حد مطلوبی را گزارش و اعلام کرده است رکود بازار شبکه‌های موبایل، شدیدتر از پیش بینی‌های قبلی این شرکت بوده است. سود عملیاتی خالص نوکیا در سه ماهه سوم امسال، ۴۲۴ میلیون یورو (۴۶۷ میلیون دلار) بود که ضعیفتر از ۵۴۵.۲ میلیون یورو پیش بینی شده توسط تحلیلگران بود. این شرکت اکنون افت ۹ درصدی کل بازار شبکه‌های موبایل در سال ۲۰۲۳ را پیش بینی می‌کند.

پِکا لاندمارک، مدیرعامل نوکیا در بیانیه‌ای اعلام کرد فروش خالص شبکه‌های موبایل، ۱۹ درصد کاهش پیدا کرده است زیرا ما شاهد ملایم شدن روند توسعه شبکه‌های نسل پنجم در هند هستیم و رشد بازار این کشور دیگر برای جبران کندی بازار آمریکای شمالی، کافی نیست.

نوکیا فروش کل سال خود را ۲۳.۲ تا ۲۴.۶ میلیارد یورو پیش بینی کرده است.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا