اخبار روز برندهای ایران

توزیع واکسن آنفلوآنزای تولید ایران با برند فلوگارد (Fluguard)

پایگاه خبری برندسازی، سرپرست معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: امسال توزیع واکسن‌های آنفلوآنزا در هرمزگان در سطح مناسب و به تعداد قابل توجهی انجام خواهد شد و امیدواریم در این زمینه با کمبودی مواجه نباشیم.

دکتر حامد فلاح در گفت و گو با ایسنا، افزود: به‌دنبال توزیع واکسن آنفلوآنزای تولید ایران با برند فلوگارد (Fluguard) از نیمه اول شهریور ماه در داروخانه‌های استان هرمزگان، بزودی توزیع واکسن‌های خارجی اینفلووک (INFLUVAC) تولید هلند و وکسی‌گریپ (Vaxigrip)  تولید فرانسه نیز از نیمه دوم شهریور ماه در داروخانه‌های سراسر استان آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: واکسن ایرانی فلوگارد با قیمت ۲۶۳،۰۰۰ تومان و واکسن‌های خارجی اینفلووک و وکسی‌گریپ هرکدام بترتیب با قیمت ۲۹۶،۵۰۰ و ۲۵۱،۵۰۰ تومان به دست مصرف‌کنندگان خواهند رسید لذا تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه گران‌فروشی در این زمینه، مراتب از طریق شماره تلفن ۱۹۰ در ساعات اداری و یا بصورت حضوری به اطلاع معاونت غذا و داروی استان رسانده شود.

معاون غذا و دارو با بیان اینکه تزریق واکسن ایرانی فلوگارد در حال حاضر برای افراد بالای ۱۸ سال و واکسن‌های هلندی و فرانسوی برای سنین ۶ ماه به بالا مورد تایید است، عنوان کرد: بهترین زمان تزریق واکسن از ۱۰ شهریور تا ۱۰ آبان می‌باشد و درصورت عدم تزریق در زمان مناسب، تزریق آن تا پایان آذر و حتی دیرتر نیز بخصوص در افراد پرخطر توصیه می‌گردد.

فلاح ادامه داد: توصیه می شود در کودکان ۶ ماه الی ۹ سال که اولین بار است واکسن دریافت می‌کنند ۲ دوز واکسن به فاصله حداقل ۴ هفته تزریق گردد و در کودکان بالای ۹ سال و بزرگسالان تزریق یک دوز نیم میلی‌لیتری از واکسن کافی به‌نظر می‌رسد.

وی عوارض شایع تزریق واکسن را  درد و قرمزی محل تزریق، تب، خستگی، سردرد، بدن‌درد و تهوع برشمرد و گفت: نسبت به سایر واکسن‌های موجود، واکسن ایرانی فلوگارد ۳۰ درصد اثربخشی بیشتر دارد و میزان آنتی‌ژن آن سه برابر بیشتر از سایر واکسن‌ها می‌باشد، لذا پاسخ ایمنی قوی‌تری را ایجاد می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا