اخبار روز برندهای ایران

تأکید بر ثبت برند محصولات زعفران شهرستان فاروج

پایگاه خبری برندسازی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی بر ثبت برند محصولات زعفران در شهرستان فاروج تاکید کرد.

ناصر فخرموحدی در دومین کارگاه علمی تخصصی زعفران با رویکرد اقتصادی در شهرستان فاروج گفت: باید برای ارتقاء زیرساخت های کیفی و کمی در محصول زعفران میزگرد و رویدادهای تخصصی باحضور همه حلقه های زنجیره اعم از تولید، بازاریابی و متخصصین علمی برگزار شود .

وی برگزاری رویدادهای تخصصی در حوزه محصولات زعفران را منجر به تکمیل این زنجیره اقتصادی دانست و افزود: به دنبال ثبت و صادرات محصول زعفران باکیفیت فاروج تحت برند شهرستان هستیم و برای این امر جلسات متعددی با معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه هم برگزار شده است.

وی ادامه داد:  ۱۳ زنجیره ارزش در استان شناسایی شده که یکی از مهم ترین زنجیره های ارزش، محصول زعفران است که سرمایه‌گذاری این زنجیره در شهرستان فاروج بوده و برای تکمیل این زنجیره نیازمند ورود متخصصین و تزریق اعتبار هستیم.

در ادامه نیز فرماندار شهرستان فاروج نیز با بیان اینکه این شهرستان سومین تولید کننده بزرگ زعفران در کشور است، گفت: در زمینه صنایع تبدیلی این محصول نیازمند توجه ویژه می باشد.

عبدالرضا فرزانه افزود: هماهنگی لازم جهت بازدید سرمایه گذاران فاروجی از بازه های تولید و بسته بندی زعفران در شرکت های پیشرو صورت پذیرد تا بتوان فناوری های جدید را در زمینه زعفران در فاروج به کار بست.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا