اخبار روز برندهای ایران

تأکید میراث فرهنگی بر لزوم تبدیل جشنواره انار به برند گردشگری درجزین

پایگاه خبری برندسازی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان بر لزوم تبدیل جشنواره انار به برند گردشگری درجزین تاکید کرد و گفت: با ثبت ملی جشنواره انار درجزین، این جشنواره در تقویم گردشگری کشور و در حافظه تاریخ ماندگار شد.

امیر کرم زاده ۶مهر در حاشیه جشنواره شکرانه انار یاقوت سرخ درجزین با عنوان ناردونه که در این شهر برگزار شد، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده و با توجه به سابقه برگزاری جشنواره انار در شهر درجزین، وجود ارقام مختلف انار در این شهر، کیفیت بالای محصول و فرآوری انار، جشنواره یاقوت درجزین به شماره ۲۰۲۱۴۴۰۱ در رویداد گردشگری کشور ثبت‌شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان ضمن اشاره به اینکه جشنواره‌ها و آیین‌ها جزئی از میراث فرهنگی هر منطقه است و برگزاری آن نسل به نسل تداوم دارد، افزود: بسیاری از آیین‌ها و جشنواره‌ها از تقدس خاصی برخوردار است، مانند این جشنواره که از گذشته تاکنون باهدف شکرگزاری از خداوند بابت برداشت انار برگزارشده است.

کرم زاده با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری شهر درجزین باوجود کوچه‌باغ‌های انار، گفت: با توجه به اینکه جشنواره انار درجزین در رویداد ملی گردشگری به ثبت رسیده است، با برنامه‌ریزی، جشنواره انار درجزین را به برند گردشگری این شهر تبدیل کرد تا با جذب گردشگران، اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی را در این شهر شاهد باشیم.

جشنواره انار درجزین با عنوان ناردونه با حضور استاندار سمنان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان، امام‌جمعه شهر درجزین، فرماندار شهرستان مهدی‌شهر، شهردار سمنان و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

جشن شکرانه انار یاقوت سرخ، به همراه نمایشگاه ناردونه تا ۸ آبان ماه سال جاری از ساعت ۱۵ الی ۲۱ در سالن ورزشی الزهرا (س) واقع در شهر درجزین میزبان مهمانان و گردشگران است.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا