اخبار روز برندهای جهان

فراخوان برند فورد برای جایگزینی دوربین های عقب

پایگاه خبری برندسازی، خودروسازی فورد برای جایگزینی دوربین‌های عقب در برخی مدل‌ها فراخوان داده که هزینه ۲۷۰میلیون دلاری روی دست این شرکت می‌گذارد.
فورد موتور اعلام کرد ۱۶۹هزار خودروی آمریکایی را برای جایگزینی دوربین‌های دید عقب و به‌روزرسانی نرم‌افزار فراخوان می‌کند و برای رفع این نقص در تمامی خودروها، ۲۷۰میلیون دلار هزینه را پیش‌بینی کرده است.

این آخرین فراخوانی است که پس از چند مورد فراخوان مربوط به دوربین عقب خودرو توسط دومین خودروساز آمریکایی اعلام می‌شود. این خودروساز در ماه مه ‌فراخوان ۴۲۲هزار خودرو را در ایالات متحده صادر کرد، زیرا ممکن بود نمایشگر دوربین دید عقب از کار بیفتد. این فراخوان پس از فراخوان قبلی دوربین در ژانویه که ۴۶۲هزار خودرو در سراسر جهان را شامل می‌شد، اعلام شد. بسیاری از خودرو‌ها به دلیل همین مشکل در چندین فراخوان قرار گرفته‌اند. اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه گفت که از دست دادن تصویر دوربین دید عقب می‌تواند دید عقب راننده را کاهش دهد و خطر تصادف را افزایش دهد. خودروسازی فورد به کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام کرده که هزینه کل تعویض دوربین‌ها و به‌روز‌رسانی نرم‌افزار حدود ۲۷۰میلیون دلار برآورد شده است. این شرکت در آخرین فراخوان اعلام کرد ۳۴۸۶ گزارش حاکی از خرابی دوربین عقب و گزارش‌هایی مبنی بر دو تصادف جزئی، اما بدون آسیب‌دیدگی، به دلیل این نقص فنی دریافت کرده است.

منبع: رویترز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا