اخبار روز برندهای جهان

رقابت جنرال موتورز و تویوتا

پایگاه خبری برندسازی، تویوتا به دلیل تولید خودروهای کم‌استهلاک و جان سخت شهرت بالایی دارد، اما جنرال موتورز با داشتن مدل‌های بیشتری از خودروهای شاسی بلند با دوام، جایگاه برتری در لیست پنج خودروی برتر این دسته را در بازار آمریکا کسب کرده است.

تویوتا برای ساخت خودرو‌های کم استهلاک و جان سخت مشهور است و برخی از مدل‌های SUV این خودروساز ژاپنی رکورد بالایی در مسافت طی شده ثبت کرده اند، اما در بخش تولید خودرو SUV (شاسی‌بلند) با دوام تویوتا تنها بازیگر مهم در بازار امریکا نیست.

البته رتبه بندی‌های خودرو‌های شاسی بلند با دوام بر اساس آمار منتشر شده بازار خودرو امریکا صورت گرفته است و بدون شک این لیست خودرو‌های SUV در کشور‌های دیگر می‌تواند متفاوت باشد، اما با توجه به اینکه  بازار خودروی آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین بازار‌های خودرو همواره مورد توجه شرکت‌های خودروسازی است و به دلیل رقابت بالا، استفاده از فناوری پیشرفته، اجرای استاندارد‌های ایمنی سخت، و تاکید بر قابلیت دسترسی مناسب به خدمات پس از فروش، به عنوان یکی از معیار‌های انتخاب خودرو برای مصرف‌کنندگان در سراسر جهان شناخته می‌شود.

در بازار امریکا شرکت‌هایی مانند تویوتا و جنرال موتورز با ارائه محصولات متنوع و با کیفیت، سعی در جذب مشتریان این بازار دارند و با رقابت فشرده، به دنبال افزایش سهم بازار خود هستند.

براساس بررسی‌های انجام شده در بخش خودرو‌ها SUV با بیشترین مسافت طی شده در بازار امریکا، تویوتا سکویا رتبه اول را به خود اختصاص داده است. تویوتا لندکروزر در جایگاه دوم قرار گرفته، اما سه شاسی بلند‌های  بعدی همگی توسط جنرال موتورز ساخته شده اند.

به صورتی که شورلت سابربن در جایگاه سوم قرار گرفته است و به ترتیب جی ام سی یوکان XL و شورلت تاهو در رتبه چهارم و پنچ قرار گرفته اند.

بر اساس آمار ارائه شده از دو میلیون وسیله نقلیه در بازار امریکا، مشخص شده  که ۱ درصد از خودرو‌های تویوتا سکویا که هنوز در جاده‌ها در حال تردد هستند حداقل ۵۰۰ هزار کیلومتر را روی کیلومترشمار خود ثبت کرده اند. مقام دوم هم تویوتا لندکروزر با ۴۵۰ هزار کیلومتر بود.

در مورد شاسی بلند‌های جنرال موتورز هم یک درصد از شورلت‌های که در جاده‌ها فعال هستند حدود ۴۳۰ هزار کیلومتر مسافت را طی کرده‌اند.

خودرو‌های  که در لیست پنج شاسی بلند جان سخت با مسافت طی شده بالا قرار دارد، همگی SUV  فول سایز هستند. نکته مهم در خصوص خودرو‌های این است که دو خودرو جی ام سی Sierra و شورلت  Silverado  شرکت جنرال موتورز از یک پلتفرم و پیشرانه مشترک استفاده می‌کنند.
همچنین تویوتا سکویا نیز از پلتفرم مشترک تویوتا با خودرو‌هایی مانند پیکاپ توندرا، لندکروزر و لکسس ال اکس ۶۰۰ استفاده می‌کند. استفاده از پلتفرم یکسان به معنی وجود قطعات مشترک بیشتر در این خودرو‌ها است که می‌تواند به معنی تولید ارزان‌تر، کاراتر  و با دوام‌تر محصولات باشد.

منبع: برنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا