اخبار روز برندهای ایران

چرم همدان با سابقه‌ای دیرینه برند اقتصادی است

پایگاه خبری برندسازی، ️معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرماندار همدان گفت: چرم همدان با سابقه‌ای دیرینه یک برند اقتصادی است و راه‌اندازی مرکز چرم کمک بزرگی به تولید و اشتغالزایی است.

اسدالله ربانی‌مهر در شورای مهارت شهرستان همدان، با اشاره به اهمیت مهارت‌آموزی در جامعه، گفت: راه‌حل مشکلات اقتصادی در مهارت‌آموزی و پرهیز از مدرک‌گرایی است و باید فرهنگ مهارت‌آموزی به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.

وی افزود: اینکه برخی واحدهای تولیدی نیروی کار کم دارند و از طرفی هزاران نفر متقاضی شغل هستند، به علت کم‌توجهی به مهارت‌آموزی در جامعه است.

وی اظهار کرد: کاریابی‌ها فرصت بزرگی برای تولید و اشتغالزایی هستند و باید ارتباط بیشتری با فنی و حرفه‌ای داشته باشند.

معاون فرماندار همدان تأکید کرد: چرم همدان با سابقه‌ای دیرینه یک برند اقتصادی است و راه‌اندازی مرکز چرم کمک بزرگی به تولید و اشتغالزایی است.

وی با بیان اینکه فنی و حرفه‌ای باید جامعه هدف را از دانش‌آموزان و دانشجویان تا سربازان و مردم عادی گسترش دهد، خاطرنشان کرد: از ۲۲۹ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان حدود ۱۷۷ مرکز در شهر همدان فعال است که باید متناسب با ظرفیت‌های شهر همدان آموزش‌ها ارائه شود.

ربانی‌مهر افزود: هم‌اکنون و در مراکز فنی و حرفه‌ای شهر همدان رشته‌های برقکاری، جوشکاری، صنایع تبدیلی، خیاطی، چرم، سنگ‌تراشی، گیاهان دارویی، هتلداری و پخت نان و شیرینی آموزش داده می‌شود.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا