اخبار روز برندهای ایران

برگزاری همایش استانی برندسازی در استان کردستان

پایگاه خبری برندسازی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: همایش استانی برندسازی برای ۲ رسته لوازم خانگی و صنعت روشنایی کم مصرف که در شهرستان های بانه و سقز تولید می شوند، برگزار می شود.

بختیار خلیقی، امروز چهارشنبه ۶ دی در نشستی با حضور تولید کنندگان لوازم خانگی و صنعت روشنایی، اعضای اتاق بازرگانی، نخبگان اصناف و جمعی از مدیران استانی در محل اتاق بازرگانی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در پایان دی ماه سال جاری با همت صاحبان صنایع، نخبگان دانشگاهی و مسئولان استان کردستان، همایش برند سازی در صنعت لوازم خانگی و روشنایی در بانه برگزار می شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری هر ساله مواردی را که به حوزه تولید مربوط است در قالب شعار سال به مسئولان گوشزد می نمایند و این نشان از توجه ایشان به تولید است، چرا که به فرمایش رهبری تنها راه نجات کشور، کاهش و کنترل تورم و مقابله با تحریم های ظالمانه و توجه به امر تولید است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان، با بیان اینکه همایش استانی برندسازی برای ۲ رسته لوازم خانگی و صنعت روشنایی مصرف در بانه برگزار می شود، بیان کرد: شناساندن تولیدات استان به سراسر کشور ضروری بوده و این امر با برگزاری همایش ها و برنامه های این چنینی امکان پذیر است.

خلیقی، با اشاره به اینکه ارتباط بین صنعت و دانشگاه ضروری است، ادامه داد: متاسفانه در زمینه همکاری واحدهای دانش بنیان با واحدهای تولیدی آنگونه که باید کار نشده و ضعیف عمل کرده ایم و واحدهای صنعتی باید بر اساس دانش روز پیش بروند و بهره مندی لازم را در زمینه رشد تولید و توسعه واحدهای صنعتی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۶ واحد تولیدی در زمینه لوازم خانگی و صنعت روشنایی در کردستان فعالیت دارند، یادآور شد: ۱۷ واحد آن در بانه، یک واحد در سنندج و ۸ واحد آن نیز در سقز فعال است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: ۱۵۰ واحد فنی مهندسی در کردستان پروانه فعالیت گرفته اند که ۱۰۰ واحد آن فعال بوده و در حال حاضر ۶۰ نفر نیرو و متخصص در آنها اشتغال دارند.

خلیقی با اشاره به اینکه ۶۵ واحد دانش بنیان در استان فعالیت دارند که ۴۰ واحد آن توسط صنعت، معدن و تجارت مجوز دریافت کرده اند، گفت: در حال ۲۰ واحد دانش بنیان فعالیت خود را آغاز کرده که در این واحدها ۲۰۰ نفر نیروی ماهر در این واحدها اشتغال دارند.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا