کسب و کار

چگونه کلید شکسته در داخل قفل را در بیاوریم ؟

پایگاه خبری برندسازی، شکستن کلید در قفل می تواند یک مشکل بزرگ به شمار برود که افراد ممکن است در طول دوران زندگی خود با آن مواجه شوند. برای خارج کردن کلیدی که درون قفل شکسته همواره راه های متعددی وجود دارد که شما می توانید آنها را انجام بدهید. اگر مقداری از کلید در داخل قفل دیده می شود شما به راحتی می توانید با کمک انبر دست و یا دم باریک آن را از قفل خارج نمایید.  اصولا قفل های معمولی بیشتر با این گونه مشکلات مواجه می شوند در نتیجه افرادی که از آنها استفاده می کنند باید با خارج کردن کلید شکسته آشنایی پیدا کنند تا بتوانند هنگام بروز این مشکل بزرگ خود کلید را از قفل خارج نمایند. (کلید سازی در غرب تهران بصورت شبانه روزی)

انواع روش ها برای در اوردن کلید از داخل قفل کامپیوتری

قفل های کامپیوتری از ایمن ترین قفل های موجود در بازارها به شمار می روند که نمونه های متنوع و مختلفی دارند، قفل کامپیوتری که با کلید باز و بسته می شود همواره ممکن است در اثر فشار زیاد به کلید و یا استفاده نادرست از آن دچار شکستگی کلید در قفل گردد که برای خارج کردن آن با مشکلات متعددی مواجه خواهید شد و باید از راه های زیادی استفاده کنید تا کلید را خارج نمایید. روش اول استفاده از انبر دست و دم باریک است که در صورت خارج بودن مقداری از کلید می توان از این روش استفاده نمود، روش بعد استفاده از اره مویی است زیرا تیغه های آن دندانه های ریزی دارند که به راحتی به دندانه کلید گیر می کنند، در روش دیگر می توانید از پیچ گوشتی کمک بگیرید و با وارد کردن مقداری فشار به قفل و کلید آن را بچرخانید، راه دیگر استفاده از چسب است به گونه ای که به یک شیء نازک مانند سوزن لحاف دوزی مقداری چسب بزنید و آن را به کلید داخل قفل متصل کنید تا خشک شده و سپس کلید را خارج نمایید.

چگونه کلیدی که داخل قفل نمیچرخد را درست کنیم؟

نچرخیدن کلید درون قفل نیز می تواند به نوبه خود یک مشکل بزرگ باشد که افراد با آن روبه رو می شوند، در صورت مشاهده این مشکل می توانید راه های زیادی را انجام بدهید تا کلید دوباره درون قفل شروع به حرکت کند. گیر کردن کلید درون قفل دلایل متعددی دارد اما بهترین راه برای حرکت دادن کلید روغن کاری آن است به گونه ای که با استفاده از اسپری و سری مخصوص مقداری روغن به کلید و قفل اسپری نمایید و بگذارید مدت زمانی بماند تا کلید به آهستگی شروع به حرکت کند.

در روش بعد می توانید به قول معروف از قوانین فیزیک کمک بگیرید به نوعی که مقداری یخ را بر روی کلید فشار بدهید تا سرما باعث انقباض کلید شده و از داخل قفل بهتر خارج شود. در مرحله بعد استفاده از پودر گرافیک است، شما باید مقداری پودر گرافیت را بر روی کلید بریزید به گونه ای که به درون قفل هم نفوذ کند سپس کلید را به آرامی حرکت بدهید تا پودر گرافیت قفل را به صورت کامل پر نماید.

از چه نوع روغن هایی میتوانیم برای نرم شدن کلید استفاده کنیم ؟

افراد پرسیده اند که از چه روغن هایی می توانیم برای نرم شدن کلید استفاده کنیم، در پاسخ به این گونه افراد باید بگوییم که اصولا شما می توانید از هر نوع روغنی برای کلید و قفل خود استفاده نمایید آنها باید دقت کنید که حجم مصرف شما زیاد نباشد تا به قفل آسیب وارد شود و باعث هرز شدن آن گردد. البته ناگفته نماند که روغن های روان کننده ای هم وجود دارد که امروزه در اختیار افراد قرار گرفته اند تا بتوانند در مدت کوتاهی مشکل قفل و کلید خود را برطرف نمایند.

نکاتی که باید درباره ی قفل شکسته بدانیم

وارد شدن ضربه و فشار باعث شکستن قفل می گردد که در این صورت شما باید نکاتی را بدانید تا دچار مشکلات نشوید. ترجیحا از قفل شکسته استفاده نکنید و آن را به سرعت مورد تعویض قرار بدهید زیرا قفل شکسته می تواند به کلید هم آسیب وارد کند. البته در صورتی که مجبور به استفاده از قفل شکسته هستید باید هنگام استفاده از کلید مراقب باشید تا درون قفل گیر نکند و دچار شکستگی نشود.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری برندسازی درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا