اخبار روز برندهای ایران

خانه‌های بومگردی نیازمند یک برند خاص هستند

پایگاه خبری برندسازی، رئیس انجمن بومگردی کشور ضمن درخواست ایتاکد مخصوص مالیاتی برای بوم گردی های کشور تصریح کرد: خانه های بومگردی نیازمند یک برند خاص هستند و باید ثبت ملی و جهانی شود.

یاور عبیری در نخستین سمینار ملی اقامتگاه های بوم گردی گفت: خانه های بومگردی محافظان خانه های تاریخی هستند و صنایع دستی را پاسداری می کنند.

وی ۱۶ بهمن در نخستین سمینار ملی اقامتگاههای بوم گردی که در محل سالن بصیرت دانشگاه محقق با حضور مدیرکل میراث فرهنگی و شرکت کنندگان میهمان برگزار شد، با بیان اینکه خانه های بومگردی محافظان خانه های تاریخی و صنایع دستی هستند، افزود: بومگردی باید اولویت اصلی وزارت میراث فرهنگی باشد.

عبیری با اذعان بر اینکه به علت هزینه بر بودن نمی توانیم در نمایشگاه‌ها شرکت کنیم، عنوان کرد: وزارت می تواند صدور و تمدید مجوزهای بوم گردی را به انجمن بومگردی کشور تفویض کند.

رئیس انجمن بومگردی کشور به ظرفیت‌های بومگردی استان اردبیل اشاره کرد و ضمن قدردانی از میزبانی شایسته سمینار در استان اردبیل خواستار حمایت بیشتر اداره کل میراث فرهنگی استان از صنعت بومگردی اردبیل شد.

این فعال بوم گردی کشور ادامه داد: بوم گردی ها می تواند با پذیرش میهمانان خارجی و اشاعه فرهنگی، دسیسه ایران هراسی را خنثی نمایند و یک الگوی مناسب برای سایر کشورها باشد.

عبیری اضافه کرد: می توانیم بوم گردی را به مانند هتل‌ها به زنجیره تبدیل نماییم و همچنین برای حمایتهای عام به سمت بورس ببریم.

وی مطرح کرد: اقامتگاههای بومگردی موتور محرکه اقتصاد روستاها هستند و می توانند با سیاستهای تشویقی دولت در سطح روستاهای کشور گسترش یابند.

رئیس انجمن بومگردی های کشور اذعان کرد: بنیاد مسکن می تواند زیرساخت های روستاها را برای دسترسی بهتر و بیشتر گردشگران تأمین کند.

وی بیان کرد: امور روستایی استانداری‌ها با پرداخت تسهیلات می تواند زمینه نصب پنل های خورشیدی برای تأمین سوخت سبز در خانه های بوم گردی را فراهم نماید.

عبیری با گلایه از اینکه خانه های بومگردی مالیات بیشتری نسبت به مهمانسراها پرداخت میکند، خاطرنشان کرد: انجمن بوم گردی با برگزاری جشنواره می تواند ایجاد شور و نشاط اجتماعی کند و همچنین محصولات و تولیدات روستاها مستقیما در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا