اخبار روز برندهای جهان

اقدام برند هوآوی برای گسترش همکاری با شرکت‌هایی فراتر از برندهای چینی

پایگاه خبری برندسازی، برند هوآوی از شرکت‌های مرسدس بنز و آئودی فولکس واگن درباره تمایل به خرید سهم کوچک در شرکت نرم افزار و قطعات هوشمند خودرویی این شرکت، جویا شده است.

منابع آگاه گفتند: هدف از این اقدام، گسترش همکاری هواوی با شرکت‌هایی فراتر از برندهای چینی است. هواوی که از سال ۲۰۱۹، هدف تحریم‌های آمریکا قرار گرفته، امیدوار است حضور سرمایه‌گذاران خارجی، به حمایت از کسب و کار این شرکت در برابر تنش‌های ژئوپلیتیکی بالقوه بیشتر کمک کند.

این شرکت بزرگ فناوری ماه میلادی گذشته، اعلام کرد واحد کسب و کار راه‌کارهای اتوموتیو هوشمند خود را به شرکت مستقل تبدیل می‌کند. این واحد به دنبال تقویت نفوذ خود به عنوان تامین کننده بزرگ نرم افزار و قطعات برای خودروهای برقی هوشمند شود.

منابع آگاه پیش از این اظهار کردند که ارزش این واحد، بین ۲۸ تا ۳۵ میلیارد دلار خواهد بود.

دو منبع آگاه گفتند: هواوی در هفته‌های اخیر، مذاکرات مقدماتی با مرسدس برگزار کرده است و به این برند آلمانی، سه تا پنج درصد سهم در شرکت جدید، پیشنهاد کرده است. اما مرسدس علاقمند نبود زیرا می‌خواهد به جای برون سپاری نرم افزار خود به یک تامین کننده، مسئول نرم افزار خود بماند تا موقعیت برند لوکس خود را حفظ کند.

میزان علاقمندی آئودی هم مشخص نیست. با این حال، دو منبع آگاه اظهار کردند آئودی و هواوی قصد دارند برای توسعه فناوری‌های رانندگی خودران برای آئودی، همکاری کنند. این فناوری‌ها از سال ۲۰۲۵ در خودروهای ساخت جوینت ونچر آئودی و گروه FAW برای بازار چین، استفاده خواهند شد.

هواوی در حالی با برندهای آلمانی مذاکره کرده که خودروسازان جهانی در چین به میزان فزاینده به دنبال شراکت با شرکت‌های چینی هستند که در ساخت ویژگی‌های پیشرفته برای مشتریان چینی علاقمند به فناوری پیشرفته، پیشرو هستند.

فولکس واگن با شرکت خودروسازی برقی ایکس پنگ و شرکت طراحی تراشه رانندگی خودران «هوریزن روبوتیکس» همکاری می‌کند تا خودروهای برقی متصل و هوشمند خاص چین را بسازد. آئودی هم با شرکت SAIC Motor برای طراحی خودروهای برقی وارد همکاری شده است.

ریچارد یو که بر کسب و کار خودروی هوشمند هواوی نظارت دارد در نوامبر اظهار کرد: هواوی از شرکت‌های سرس، چری اتوموبیل، جیانگ هوای اتوموبیل و بایک موتور برای سرمایه‌گذاری در این شرکت خودروی هوشمند دعوت کرده و امیدوار است گروه FAW هم به آنها ملحق شود.

منبع: رویترز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا