اخبار روز برندهای ایران

افتتاح خط مونتاژ برند خودروسازی مانیان خودرو در قزوین

پایگاه خبری برندسازی، خط مونتاژ شرکت خودروسازی مانیان خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار و جمعی از مسئولان دستگاه اجرایی در استان قزوین، راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت صمت، با حضور «عباس علی‌آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت – استاندار و جمعی از مسئولان دستگاه اجرایی، خط مونتاژ شرکت خودروسازی مانیان خودرو در استان قزوین افتتاح و راه‌اندازی شد.

وزیر صمت در این مراسم افتتاحیه، با بیان اینکه خودروسازی ایران در تولید محصولات الکتریکی پیشگام بوده و در مسیر خودروهای هوشمند قرار دارد، گفت: ۳۷ شرکت خودروساز در کشور فعال است، حال آنکه ما نیازی به این تعداد خودروساز نداریم بلکه باید تیراژ خودروسازی در ایران میلیونی باشد، نه چند هزار دستگاه.

وی با بیان اینکه تیراژ خودروسازی کشور باید در حد میلیونی باشد و نه چند ده هزار دستگاه، تصریح کرد: ایران بهترین فضا برای طراحی خودروهای هوشمند و مدرن را در اختیار دارد و بهترین مکان برای جمع شدن تفکر و ایده‌های خلاقانه در صنعت خودروسازی است.

شرکت مانیان خودرو در سال ۹۹ و در ۴۰ هزار متر مربع مساحت احداث شد و سالانه قادر خواهد بود ۳۰ هزار دستگاه خودرو رده بنزینی را با نماد نیسان‌ترا تولید کند.

این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری داخلی ۲ هزار و ۷۹ میلیارد ریالی و اعتبار ارزی ۱۴ میلیون یورویی، اردیبهشت ماه سال جاری تکمیل شده و حدود ۸۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

گفتنی است، بازدید از شرکت هفت الماس، کلنگ‌زنی شهرک خورشیدی شال، افتتاح یک شرکت و تصفیه خانه شهرک صنعتی خرمدشت از جمله برنامه‌های سفر یک روزه وزیر صمت به استان قزوین خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا