اخبار روز برندهای جهان

افزایش شاکیان برند گوگل

پایگاه خبری برندسازی، 9 ایالت آمریکا از جمله میشیگان و نبراسکا به شکایت وزارت دادگستری آمریکا علیه گوگل به دلیل نقض قوانین ضد انحصارطلبی در بازار تبلیغات دیجیتالی پیوستند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد ایالت‌هایی که به شکایت علیه گوگل پیوستند شامل آریزونا، ایلینویز، میشیگان، مینه سوتا، نبراسکا، نیو همپشایر، کارولینانی شمالی، واشنگتن و ویرجینیای غربی هستند.

دولت آمریکا که در ژانویه به همراه هشت ایالت، شکایتی علیه گوگل تنظیم کرد، می گوید که گوگل باید مجبور شود مجموعه مدیریت تبلیغات خود را بفروشد زیرا به شکل غیرقانونی، از نفوذ خود در تبلیغات آنلاین استفاده کرده است. گوگل منکر ارتکاب هر گونه تخلف شده و از لئونی برینکما، قاضی منطقه ویرجینیا درخواست کرده است این شکایت را رد کند.

طبق برآورد سال ۲۰۲۳ شرکت تحقیقاتی ئی‌مارکتر، گوگل در بازار ۶۲۶.۸۶ میلیارد دلار تبلیغات دیجیتالی جهانی، شرکت شماره یک است و آمریکا، بزرگترین بخش این بازار به شمار می‌رود. پیش بینی می‌شود فعالیت‌های تبلیغاتی آلفابت (شرکت مادر گوگل) در سال میلادی جاری، ۷۳.۸ میلیارد دلار درآمد تبلیغات دیجیتالی در آمریکا به همراه بیاورد. گوگل اداره سرویس خرید تبلیغات برای بازاریابان و سرویس فروش تبلیغات را برای ناشران و همچنین یک بورس معاملات که در آن دو طرف، مبادلات را در مناقصه‌های برق آسا تکمیل می‌کنند را برعهده دارد.

شکایت وزارت دادگستری آمریکا علیه گوگل پس از یک شکایت در سال ۲۰۲۰ در اواخر دولت ترامپ تنظیم شد. پرونده این شکایت که گوگل را به نقض قوانین ضد انحصارطلبی بواسطه نفوذ در بازار جست و جوی آنلاین متهم کرده است، قرار است در سپتامبر رسیدگی شود.

دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به دنبال تشدید مقررات ضد انحصارطلبی است و علاوه بر گوگل، درصدد به چالش کشیدن ادغامهای متعدد شرکتها است.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا