اخبار روز برندهای جهان

شکایت فردی کارمندان اخراجی برند توییتر

پایگاه خبری برندسازی، طبق رای دادگاهی در آمریکا، عده‌ای از کارمندان توییتر که به دلیل اخراج‌شان از این شرکت شکایت کرده بودند، به جای یک شکایت دسته‌جمعی باید به‌طور فردی پرونده حقوقی خود را دنبال کنند.
جیمز دوناتو، قاضی آمریکایی اعلام کرد ۵ کارمند توییتر که این شرکت را متهم کرده بودند قبل از اخراج به آنها هشدار داده نشده و خواهان ثبت شکایت در این باره شده بودند باید ادعاهای خود را به‌طور جداگانه ثبت کنند.

در حقیقت دوناتو درخواست توییتر برای اجبار ۵ کارمند سابق به دنبال کردن شکایت‌های‌شان به‌طور جداگانه را اجابت و اعلام کرد این عده توافق‌نامه‌هایی با شرکت امضا کرده بودند. این درحالی است که وکیل شاکیان روز دوشنبه هفته گذشته اعلام کرده بود ۳۰۰ درخواست برای داوری از سوی کارمندان سابق توییتر دریافت کرده و احتمالا صدها پرونده شکایت در این باره ثبت شود. این کارمندان مدعی هستند بسته کامل پاداشی را که قبل از خرید توییتر توسط ایلان ماسک به آنها وعده داده شده بود، دریافت نکرده‌اند. برخی نیز مدعی تبعیض جنسیتی یا معلولیتی از سوی شرکت شده‌اند. توییتر حدود ۳۷۰۰ کارمند در اوایل نوامبر ۲۰۲۲ را اخراج کرده و صدها نفر نیز به دنبال آن استعفا داده‌اند. در دسامبر سال گذشته نیز چندتن از کارمندان توییتر این شرکت را به نقض موارد مختلف قانون متهم کرده‌اند از جمله این اتهامات هدف گرفتن زنان برای اخراج و عدم پرداخت پاداش وعده داده شده به کارمندان بود. توییتر هم اکنون با سه شکایت روبه‌رو است.

منبع: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا