کسب و کار

قوانین و آیین نامه های تاکسی بین شهری

پایگاه خبری برندسازی، مسافرت های بین شهری، در هر فصلی طرفداران خاص خود را دارد. وقتی صحبت از برنامه ریزی سفر می شود، اولین موردی که به ذهن خطور می کند، نحوه رفت و آمد است. شما با توجه به تعداد نفرات، مقصد و شرایط آب و هوایی، انتخاب می کنید که با چه وسیله ای سفر خود را آغاز کنید. امروزه تاکسی بین شهری، انتخاب اول تمامی افراد است.

سفر با تاکسی شما را از مسیر یابی، سختی رانندگی در ساعات طولانی به دور نگه می دارد. همچنین سبب می شود که شما از سفرتان لذت بیشتری ببرید. اما انتخاب شرکت تاکسیرانی درست نیز شرط است. شما باید مجموعه ای را انتخاب کنید که قوانین و آیین نامه های تاکسی بین شهری را به خوبی رعایت کند. حال این قوانین چیستند؟ با ما همراه باشید.

تاکسی برون شهری چیست؟

امروزه با توجه به زندگی شهری و بالا رفتن سطح دغدغه های شغلی و همچنین افزایش سفر های شغلی چه به قصد تفریح و یا کاری، افزایش زیادی پیدا کرده است. یکی از راه های مورد پسند این روز ها، استفاده از تاکسی بین شهری، بین افراد است. شما با رزرو تاکسی، می توانید ارزان تر از هواپیما و سریعتر از قطار و اتوبوس به مقصد خود برسید.

قوانین و آیین نامه شرایط ماشین های بین شهری

وقتی صحبت از سفر های جاده ای می شود، همیشه یک سری نکات در ذهن ما خطور می کند. اگر قصد داشته باشیم تا با وسیله شخصی خودمان، به سفر برویم، گاهی فراموش می کنیم که تمامی این نکات را رعایت کنیم. اما این نکات به عنوان قوانین برای ماشین های سواری بین شهری وضع شده است. عدم رعایت آن، سبب جریمه ماشین و رانندگان می شود. بنابراین سفر با تاکسی های سواری، بهترین گزینه برای امنیت خودمان است.

اما قوانین و آیین نامه های ماشین های سواری بین شهری عبارت اند از:

  • بیمه بودن ماشین
  • دارا بودن گواهی سلامت برای ماشین
  • به همراه داشتن وسایل نقلیه ضروی مناسب هر سفر
  • داشتن وسیله حمل بار ایمن

بیمه بودن ماشین

راننده و یا هر مجموعه ای که انتخاب می کنید، باید قبل از هر سفر ماشین را بیمه کند. در این صورت خیالتان در حین سفر راحت است. همچنین در هر توقف در ایستگاه های بین جاده ای کارت بیمه ماشین چک می شود.

گواهی سلامت تاکسی

مهم ترین کاری که هر راننده قبل از سفر باید انجام دهد، سرویس ماشین است. ماشین قبل از هر سفر توسط مکانیک باید چک شود و کارت سلامت را به راننده برای سفر بدهد. مکانیک موظف است تا فیلتر های روغن و هوا را چک کند. از سلامت موتور اطمینان حاصل کند و روغن موتور برای هر سفر تعویض شود. در ضمت بررسی بررسی جعبه دنده، باتری ماشین و تایر ها نیز در اولویت است.

وسایل نقلیه ضروری قبل از هر سفر

قبل از هر سفر جاده ای، موظف هستید تا وسایل مورد نیاز ماشین را تهیه شود. برای مثال در سفر های جاده ای زمستانی به همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل مورد نیاز تعویض لاستیک را در اختیار داشته باشد.

تاکسی بین شهری

وسیله حمل بار ایمن

در زمانی که اقدام به درخواست تاکسی می کنید، از شما تعداد چمدان ها و نفرات پرسیده می شود. این به دلیل انتخاب وسیله حمل بار متناسب با وسایل شما است.

مدارک مورد نیاز رانندگان تاکسی بین شهری در قوانین و آیین نامه ها

تا به اینجا به صورت اختصار مهم ترین قوانین برای ماشین های بین شهری را برای شما بیان کردیم. علاوه بر ماشین، رانندگانی که استخدام می شوند، باید تحت شرایط و طبق اصولی توسط شرکت های تاکسیرانی انتخاب شوند.

عدم سوء پیشینه و سایر آزمایش های سلامت

همان قدر که سلامت و امنیت ماشین در سفر های بین جاده ای مهم است، سلامت راننده نیز اهمیت زیادی دارد. شما زمانی را در جاده به همراه راننده صرف می کنید. رانندگان قبل از استخدام شدن انواع آزمایش های سلامت جسمی و روحی را پشت سر می گذارد. همچنین موظف هستند که کارت عدم سوء پیشینه نیز داشته باشند.

داشتن حداقل گواهی نامه پایه 2

تاکسی های بین شهری فقط مختص به ماشین های سواری نیستند. در برخی مواقع تعداد مسافران از 4 نفر بیشتر است و سفر با ون انجام می شود. گواهی نامه پایه 2 مخصوص رانندگانی است که با چنین ماشین هایی کار می کنند.

عیب یابی ماشین و رفع نواقص فنی

با وجود بررسی ماشین قبل از سفر، ممکن است مورد پیش بینی نشده ای در طول سفر رخ دهد. رانندگان باید بتوانند عیب ماشین را تشخیص دهند و در رفع نواقص جزئی استاد باشند.

تاهل و شرایط سنی

از دیگر قوانین و آیین نامه های رانندگان در استخدام تاکسی های بین شهری وضعیت تاهل آن ها است. رانندگان باید متاهل باشند. همچنین بازه سنی آن ها باید بین 23 سال تا 50 سال باشد.

مسیریابان حرفه ای

درست است که با تکنولوژی در دنیای امروز و در دسترس بودن اپلیکشن های مسیر یاب، سفر راحت تر شده است. اما رانندگان باید قبل از سفر نسبت به تمامی راه ها، موانعی که وجود دارد، آگاه باشد.

تاکسی بین شهری

قوانین و آیین نامه برای مسافران در سفر با تاکسی بین شهری

همانطور که برای استخدام رانندگان و یا ماشین ها قوانینی وجود دارد، برای مسافر نیز این موضوع صدق می کند. البته این بدان معنا نیست که برای سفرتان نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه و یا گواهی نامه پایه دو دارید. بلکه قوانین مسافران باید توسط مجموعه مسافربری وضع شود. یکی از مهم ترین آن ها، بیمه است. شرکت مسافربری موظف است تا مسافران را قبل از سفر بیمه شخص ثالث کند.

تا به اینجا ما مهم ترین و برجسته ترین قوانین و آیین نامه های تاکسی بین شهری را بیان کردیم. قوانین سخت گیرانه ای که ما فقط چند مورد آن را بیان کردیم، به شما این اطمینان را می دهد که سفری امن را تجربه خواهید کرد. واقعیت امر این است که با سفر با تاکسی های بین شهری، به جلوگیری از آلودگی هوا کمک می کنید. همچنین از اصطحلاک ماشین جلوگیری می شود.

اگر سفرتان به قصد تفریحی باشد که می توانید علاوه بر لذت بردن از سفر، از مناظر زیبایی آن نیز لذت ببرید، مخصوصا اگر قصد سفر به شمال ایران را داشته باشید. اگر سفرتان کاری است که حتما از تاکسی های بین شهری استفاده کنید؛ زیرا که سفر های کاری به خودی خود خسته کننده هستند. همچنین در طول سفر در تاکسی می توانید انواع هماهنگی های کاری را انجام دهید و یا به آماده کردن فایل ها قبل از جلسه بپردازید.

منبع: https://cyrustaxi.com/

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری برندسازی درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا