اخبار روز برندهای جهان

معرفی چت بات هوش مصنوعی ایلان ماسک

پایگاه خبری برندسازی، چت بات هوش مصنوعی xAI که توسط ایلان ماسک بنیانگذاری شده و رقیبی برای چت جی پی تی شرکت اوپن ای آی به حساب می آید، نخستین نسخه از «گورک»(Gork) را معرفی کرده که قادر به پردازش اطلاعات بصری است.

گورک ۱.۵V نخستین نسل از مدل هوش مصنوعی چند وجهی است که نه تنها قادر به پردازش متن است بلکه می تواند اسناد، نمودار، چارت ها، اسکرین شات ها و عکس ها را پردازش کند.

xAI در بیانیه ای چند نمونه از قابلیت های این هوش مصنوعی با کاربرد در محیط واقعی را نشان داد. به عنوان مثال می توان عکسی از یک نمودار گردشی را به گورک نشان داد و از آن خواست تا محتوا را به کد پایتون ترجمه کند، سیستم را وادار کرد براساس یک نقاشی داستانی بنویسد و حتی یادداشتی را که برای فرد غیرقابل درک است، توضیح دهد.

نسخه جدید گوگل در حالی عرضه شده که شرکت چند هفته قبل از گورک ۱.۵ رونمایی کرد. این مدل برای بهبود کدنویسی و محاسبات ریاضی نسبت به نسخه های پیشین توسعه یافته بود و می توانست متون طولانی تر را پردازش کند تا به این ترتیب اطلاعات را از منابع بیشتری کنترل کند و به درک بهتری از جستجوهای مخصوص برسد.

xAI اعلام کرد کاربران آزمایشی و فعلی به زودی می توانند از قابلیت های گورک۱.۵V استفاده کنند، البته زمان دقیقی برای عرضه آنها ارائه نشده است.

منبع: مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا