اخبار روز برندهای ایران

معرفی فرهنگ اقوام عشایر ایران با برند کوچ در جشنواره ملی کوچ

پایگاه خبری برندسازی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز هفتمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران زمین از امشب در یاسوج خبر داد.

سعید طالبی پور افزود: این جشنواره با محوریت «کوچ» عشایر و با حضور وزیر میراث فرهنگی ساعت ۲۱ چهارشنبه شب ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در پارک ولایت یاسوج افتتاح و آغاز می شود.

وی اظهارکرد: جشنواره کوچ جشنواره‌ای ملی بوده که فرهنگ اقوام عشایر ایران را با برند کوچ معرفی می‌کند و در تقویم جشنواره‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این جشنواره به نام کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسیده و باید هر سال در زمان کوچ عشایر در استان برگزار شود و در برگزاری این جشنواره از همه ظرفیت های استان استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از اهداف مهم این جشنواره ملی، معرفی ظرفیت‌های گردشگری عشایری همچنین معرفی آداب‌ و رسوم و سنت‌های مردم استان و احیای این سنت‌ها بوده چراکه کهگیلویه و بویراحمد پیشینه پرافتخار و روشنی در زمینه زندگی عشایری داشته است.

طالبی پور تصریح کرد: شاهنامه خوانی و ادبیات بومی، بازیهای بومی، محلی و حرکات موزون، موسیقی محلی و سنتی، سرپناه عشایر، نمایش نحوه زندگی عشایری را از مهمترین محورهای این جشنواره عنوان کرد.

وی ادامه داد: شعر خوانی، فیلم کوتاه، مقاله، مسابقه عکاسی از جشنواره از برنامه های بخش جانبی جشنواره هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برپایی نمایشگاه از تولیدات و دستاودرهای عشایری، نمایش بافت صنایع دستی، تولیدات عشایر، مسابقات اسب سواری، آئین‌های نمایشی، اجرای موسیقی محلی، غذاهای سنتی، نمایشگاه عکس و تجلیل از خانواده شهدای عشایر از دیگر برنامه های این جشنواره است.

طالبی پور بیان کرد: هفتمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران زمین «کوچ» از ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در پارک ولایت یاسوج با مشارکت اقوام و عشایر ۱۵ استان‌ کشور و با حضور عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی از ساعت ۲۱ امشب بصورت رسمی افتتاح و آغاز می‌شود.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا