کسب و کار

فراخوان هفتمین دوره جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

پایگاه خبری برندسازی، به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، رویداد ملی و بین‌المللی جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان به ایستگاه هفتم رسید و این دوره از رویداد با ورود به عرصه صنایع خلاق، همزمان با هفته پژوهش برگزار خواهد شد.

رویدادی که طی شش دوره برگزاری توانسته حامی 9 استاد نمونه جوان، 120 ایده پرداز و کسب و کار نوپا از نزدیک به سه هزار ایده ارسالی به دبیرخانه جشنواره در حوزه‌های علوم پایه شیمی، فیزیک، علوم زیستی، زمین شناسی، ریاضی و علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی باشد و در دوره هفتم خود در سال جاری نیز با افزودن حوزه فناوریهای نرم، فرهنگی و صنایع خلاق به محورهای رویداد، قصد دارد در این مسیر تعداد بیشتری از مخاطبان و ایده‌پردازان مستعد کشور را حمایت و پشتیبانی کند.

برگزیدگان هفتمین دوره ملی و بین‌المللی جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان که با هدف ایجاد امید و انگیزه در بین دانش آموختگان و جوانان مشغول به تحصیل در رشته های علوم پایه کار خود را از آذرماه سال 1396 آغاز کرده علاوه بر دریافت اعتبار حمایتی این بنیاد، از شرایط همراهی تا تجاری‌سازی ایده برای ورود به اکوسیستم کارآفرینی کشور نیز بهره‌مند خواهند شد.

این رویداد همه ساله جوایز ارزنده ای برای افراد و تیم های برگزیده در نظر می گیرد تا جوانان مستعد و دارای ایده‌های قابل اجرا و تجاری سازی در مسیر درستی قرار گیرند و نیازهای کشور را پاسخ دهند. در همین راستا تیم برگزیده اول در بخش کسب وکارهای نوپا 350 میلیون تومان، تیم دوم 250 میلیون تومان، تیم سوم 200 میلیون تومان و تیم برگزیده چهارم 150 میلیون تومان دریافت می‌کنند. و همچنین در بخش ایده پردازان نیز 12 ایده پرداز نهایی انتخاب خواهند شد که هرکدام مبلغ 100 میلیون تومان اعتبار حمایتی دریافت خواهند کرد و دو استاد نمونه جوان هم هرکدام مبلغ 150 میلیون تومان اعتبار پژوهشی دریافت خواهند کرد.

بنیاد علم و فناوری جمیلی در برگزاری این رویداد از ظرفیت ها و همکاری ستاد توسعه فناوریهای فرهنگی و نرم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری  ستاد خیرین و ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،‌ دانشکدگان علوم پایه و بنیاد حامیان دانشگاه تهران، برخوردار است تا گامی بلند در جهت توسعه فعالیت های شرکت های دانش بنیان کمک به دانشگاه‌ها برای تربیت نیروی متخصص و کارآمد، ایجاد و تقویت انگیزه و خلاقیت و ارتقای اعتماد به نفس و نوآوری در بین دانشجویان و دانش‌‍‌آموختگان علوم پایه که چندی است مورد غفلت قرار گرفته اند؛ بردارد.

ثبت نام و حضور در این دوره از رویداد که برای دومین سال پیاپی در سطح بین‌المللی نیز برگزار می شود برای تمام علاقه مندان در هر رشته دانشگاهی و تحصیلی امکان پذیر خواهد بود .فقط ایده باید با محوریت علوم پایه و هوش مصنوعی باشد و از ایده های ایرانیان خارج از کشور و غیرایرانیان مقیم در ایران با همراهی نخبگان ایرانی نیز استقبال می‌کند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و حضور در این رویداد تا ابتدای مهرماه فرصت دارند به نشانی www.ysf-persia.com مراجعه کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا