اخبار روز برندهای ایران

بسته رومینگ ایرانسل برای ایام محرم معرفی شد

برندسازی، «ایرانسل»، با آغاز ماه محروم، بسته رومینگ ویژه‌ای را با هدف تسهیل ارتباطات و دسترسی به اینترنت برای زائران عتبات عالیات در کشور عراق در نظر گرفته است.

بسته‌ اینترنت رومینگ ایرانسل از طریق اپراتورهای Zain و Asiacell در نظر گرفته شده است و شامل ۱۰ گیگابایت اینترنت با مدت استفاده ۱۴ روز و به قیمت ۳۰۰ هزار تومان است که تا ۲۹ تیرماه ۱۴۰۳ قابل‌خرید و فعال‌سازی است.

دسترسی به خدمات بانکی، انجام تراکنش کارت به کارت و دریافت پیامک‌های بانکی، امکان تماس، ارسال پیامک و استفاده از اینترنت پرسرعت با تعرفه‌های ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه در مقایسه با اپراتورهای عراق، ازجمله امکاناتی است که مشترکان با فعال‌سازی خدمات رومینگ و استفاده از بسته‌ در نظر گرفته شده، می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

امکان فعال‌سازی بسته‌ اینترنت رومینگ ویژه ایام محرم از طریق کد دستوری #۴*۱۱۱۱*، سوپراپلیکیشن ایرانسل‌من و وب‌سایت ایرانسل فراهم شده است.

تعرفه مکالمه ، پیامک و اینترنت بدون بسته

ایرانسل تعرفه‌های آزاد مکالمه، پیامک و اینترنت را برای مشترکانی که در سفر به کشور عراق نیاز به استفاده از مکالمه، پیامک و اینترنت دارند، اعلام کرده است که شامل هر دقیقه تماس با شماره عراقی و هر دقیقه تماس با شماره ایرانی با هزینه ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان، هر دقیقه تماس دریافتی ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و ارسال هر پیامک ۴ هزار تومان است. همچنین دریافت پیامک برای مسافران کشور عراق که از سرویس رومینگ ایرانسل استفاده می‌کنند، رایگان است. هزینه مصرف آزاد اینترنت بدون فعال‌سازی بسته رومینگ ۳ هزار تومان به‌ازای هر مگابایت محاسبه می‌شود.

فعال‌سازی خدمات رومینگ

فعال‌سازی خدمات رومینگ حتماً باید قبل از سفر و از طریق شماره‌گیری کد #۱*۱۱۱۱* از سیم‌کارت ایرانسلی یا با استفاده از سوپراپلیکیشن ایرانسل‌من انجام شود. برای این کار مشترکان ایرانسل لازم است در سوپراپلیکیشن ایرانسل‌من، ابتدا وارد بخش «حساب من» شوند، سپس در قسمت «پروفایل» و قسمت «رومینگ»، سرویس رومینگ خط خود را فعال کنند. همچنین مشترکان برای نصب سوپراپلیکیشن ایرانسل‌من می‌توانند از کد دستوری #45* استفاده کنند.

مشترکان ایرانسل باید توجه داشته باشند که بسته‌های اینترنت، مکالمه و پیامک فعال در شبکه ایران هنگام سفر به کشور عراق، قابل‌استفاده نخواهند بود و لازم است که درصورت تمایل، بسته‌های اینترنت ویژه رومینگ را فعال کنند.

پیشنهاد می‌شود مشترکان ایرانسل، پیش از ورود به کشور عراق، حداقل ۱۰۰ هزار تومان در سیم‌کارت اعتباری خود شارژ داشته باشند و اگر طی سفر برای برقراری تماس، با مشکلی مواجه شدند، ابتدا از کافی‌ بودن میزان اعتبار (شارژ) سیم‌کارت خود مطمئن شوند. پیشنهاد می‌شود مشترکان دائمی نیز به میزان موردنیاز حد اعتبار سیم‌کارت خود را افزایش دهند.

مشترکان ایرانسل در کشور عراق، می‌توانند علاوه‌بر استفاده از سوپراپلیکیشن ایرانسل من، با شماره‌گیری رایگان کد دستوری #۷* ، سیمکارتشان را شارژ کنند. روشن‌کردن تلفن‌ همراه هنگام رومینگ، هیچ هزینه‌ای ندارد. هزینه تماس ورودی و خروجی بر مبنای دقیقه و از زمان شروع مکالمه محاسبه خواهد شد؛ بنابراین، درصورتی که تماس ورودی پاسخ داده نشود، هزینه‌ای بابت آن در تماس منظور نخواهد شد. همچنین دریافت پیامک برای مسافران کشور عراق که از سرویس رومینگ ایرانسل استفاده می‌کنند، رایگان است.

مشترکان ایرانسل با روشن‌کردن اینترنت رومینگ، دیتای استفاده‌شده در اپلیکیشن‌های تلفن‌ همراه، با هزینه رومینگ محاسبه می‌شود؛ بنابراین بهتر است از غیرفعال بودن به‌روزرسانی خودکار و موارد مشابه در اپلیکیشن‌های نصب‌شده مطمئن شوند. همچنین برای تماس از خارج از کشور با شماره‌های ایرانی، لازم است پیش از شماره مشترک موردنظر، حتماً کد ۰۰۹۸ را شماره‌گیری کنند.

منبع: دیجیاتو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا