اخبار روز برندهای جهان

پشیمانی جک ما از فروش سهام علی‌بابا

پایگاه خبری برندسازی، موسس هلدینگ گروه علی‌بابا از برنامه خود برای کاهش سهامش در پی ریزش سنگین قیمت سهام این غول فناوری، منصرف شد.

به گزارش ایسنا، جین جیانگ فانک، مدیر پرسنل علی‌بابا در اطلاعیه ای که توسط بلومبرگ مشاهده شده، اعلام کرد جک ما، یک سهم علی‌بابا را هم نفروخته است. این میلیاردر ۵۹ ساله، به آینده این شرکت اطمینان دارد.

برنامه جک ما برای فروش ۱۰ میلیون سهم علی‌بابا به ارزش حدود ۸۷۰ میلیون دلار در ۲۱ نوامبر، هفته گذشته در اظهارنامه رگولاتوری، علنی شد. افشای این موضوع با تصمیم علی‌بابا برای توقف برنامه جداسازی کسب و کار ابری ۱۱ میلیارد دلاری خود، مصادف شد و به ریزش ۲۲ میلیارد دلاری ارزش بازار این شرکت در یک روز، منجر شد.

تشدید رقابت فناوری میان آمریکا و چین، باعث بازبینی علی‌بابا در استراتژی خود شده و تردیدهایی را نسبت به تلاش‌های این شرکت برای احیا از اقدامات سرکوب گرانه پکن علیه شرکت‌های فناوری، ایجاد کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دفتر جک ما با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد وی همچنان سهامش در علی‌بابا را نگه خواهد داشت. قیمت فعلی سهام علی‌بابا، بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی آن است و بنابراین، جک ما، سهامش را نخواهد فروخت. این میلیاردر بر این باور است که ارزش کسب و کار علی‌بابا افزایش خواهد یافت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا