اخبار روز برندهای ایران

چای لاهیجان در جهان یک برند است

پایگاه خبری برندسازی، استاندار گیلان با بیان اینکه چای لاهیجان در جهان یک برند است، افزود: یکی از مشکلات ما در چند وقت اخیر بازرگانی چای بوده است ولی در سال جاری تلاش کردیم با افزایش ۶۰ درصدی قیمت چای به توسعه و رونق تولید این محصول کمک کنیم. لذا انتظار دارم رئیس سازمان چای وارد عمل شده و به مردم و چایکاران در این خصوص گزارش دهد.

اسدالله عباسی با تاکید بر لزوم توجه به جذب سرمایه‌گذار در لاهیجان به منظور رشد اقتصادی منطقه گفت: در چند وقت اخیر با سرمایه‌گذارانی در حوزه‌های مختلف صحبت شد تا برای انجام کارهای اقتصادی در لاهیجان اقدام کنند زیرا باید از مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی نهایت بهره را برد.

عباسی امروز، ۱۶ بهمن ماه در همایش شکوه انتخابات شهرستان لاهیجان، با بیان اینکه فطرت ملت ایران دیندار است، گفت: هیچ قدرتی نمی‌تواند مبانی دینی را از جامعه ایرانی بزداید و به همین منظور بود که مردم در مقابل رژیم منحوس پهلوی که قصد در کاهش اعتقادات داشت، ایستادگی کرده و با رهبری امام راحل(ره) آن رژیم را سرنگون کردند.

وی با اشاره به جایگاه ویژه و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف بیان کرد: در دوران طاغوت بخش اعظمی از پزشکان کشور از کشورهای خارجی شامل هند و اندونزی بودند ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به چنان پیشرفتی رسیدیم که در تولید دریچه قلب دارای رتبه دوم جهان و در درمان بیماری تالاسمی از طریق پیوند مغز استخوان و تولید رادیوداروهای هسته‌ای دارای رتبه نخست جهان هستیم که همین امر نشان دهنده توجه به شعار «ما می‌توانیم» است.

استاندار گیلان با تاکید بر تعامل با کشورهای منطقه و جهان در سایه حفظ عزت و استقلال کشور تصریح کرد: نباید اقتصاد و حل مسائل مختلف در جامعه را به کشورهای غربی گره بزنیم ولی این به معنای عدم تعامل با همسایگان نیست و لذا با همت دولت سیزدهم، ایران به عضویت اتحادیه‌های اقتصادی شامل بریکس و شانگهای درآمده است.

عباسی، سازمان شانگهای را برگ برنده جمهوری اسلامی در حوزه اقتصاد دانست و افزود: با عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی بریکس و شانگهای بسیاری از مسائل مختلف کشور در عرصه‌های اقتصادی برطرف خواهد شد و ثمره آن در درازمدت مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتماد کردن به کشورهای غربی که از هیچ جنایتی علیه ملت ایران و مسلمانان منطقه دریغ نکرده‌اند نادرست است، گفت: کشورهای غربی مثل آلمان و فرانسه و حتی انگلیس و آمریکا در دفاع مقدس انواع سلاح‌های شیمیایی را به رژیم بعث عراق دادند تا بر سر ملت مظلوم ایران خالی کند و اکنون هم همان سلاح‌ها را بر سر مردم غزه و فلسطین می‌ریزند.

استاندار گیلان با اشاره به افزایش تولید انرژی از جمله گاز و برق در دولت سیزدهم بیان کرد: در دو سال و نیم گذشته مصرف انرژی از جمله برق در کشور بسیار افزایش یافته ولی با این حال دولت توانست با افزایش تولیدات خود مانع خاموشی در کشور شود.

عباسی گاز را یکی از مهمترین انرژی‌های مصرفی توسط مردم برشمرد و افزود: دولت سیزدهم با اقدامات راهبردی خود توانست با ایجاد پالایشگاه‌های مختلف باعث افزایش تولید گاز در کشور شده و اکنون ۹۸ درصد نقاط کشور حتی در مناطق دوردست از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به افزایش تراز علمی کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: جامعه‌ای پویا و موفق است که دارای جوانان نخبه و علمی باشد؛ میزان بی سوادی در دوران پهلوی در کشور ۶۰ درصد بوده و اکنون این آمار کمتر از چهار درصد است.

استاندار گیلان با اشاره به افزایش امید به زندگی در کشور به بالای ۷۰ سال گفت: امید به زندگی در ایران بالای ۷۰ سال است ولی قبل از انقلاب زیر ۶۰ سال بود. زی ررا کشور در حوزه‌های بهداشت و درمان، محیط زیست و رفاهی در طول این ۴۵ سال با پیشرفت مواجه شده است.

عباسی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب باید در قالب جهاد تبیین به نسل جدید گفته شود، تصریح کرد: ما میراثدار شهدا و امام شهدا هستیم و نباید بگذاریم عده‌ای به کشور خیانت کنند زیرا ما مسئولان در کنار مردمی هستیم که بصیرت و آگاهی خود را نشان داده‌اند و در همه موقعیت‌ها از انقلاب دفاع کردند.

وی بازگویی وقایع دوران کرونا را در اثبات دشمنی استکبار با ملت ایران، بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: در دوره کرونا استکبار از هیچ ظلمی به کشور دریغ نکرد و تاریخ شاهد، بر اعمال دشمن است.

استاندار گیلان با اشاره به تصویب منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان، بیان کرد: لاهیجان نگین درخشان در کشور است که دارای مزیت‌های بسیاری در حوزه اقتصادی، گردشگری، کشاورزی و حتی دریایی است ولی با وجود اینکه این شهر به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تصویب شد ولی زمینی برای تحقق این مهم توسط دولت گذشته مشخص نشد.

عباسی با تاکید بر لزوم توجه به جذب سرمایه‌گذار در شهر لاهیجان به منظور رشد اقتصادی منطقه گفت: در چند وقت اخیر با سرمایه‌گذارانی در حوزه‌های مختلف صحبت شد تا برای انجام کارهای اقتصادی در لاهیجان اقدام کنند زیرا باید از مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی نهایت بهره را برد.

استاندار گیلان یکی از وظایف دولت سیزدهم را کمک به رونق و حفظ صیانت محصولات کشاورزی دانست و تصریح کرد: در لایحه بودجه که دولت به مجلس می‌دهد، خرید تضمینی چای، گندم و برنج مشخص است و این امر بر اساس تولید بوده و خوشبختانه امسال در خرید برگ سبز چای افزایش قیمت داشتیم و میزان تولید چای خشک از ۲۷ هزار تن به ۳۲ هزار تن رسید و این دلیلی بر تاخیر در پرداخت مطالبات چایکاران به ویژه در فصل پاییز بود.

عباسی از پرداخت تمامی مطالبات چایکاران در روزهای آینده خبر داد و گفت: ۴۲ میلیارد تومان مطالبات چایکاران در چند روز آینده پرداخت شده و حق السهم کارخانجات باید پرداخت شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ایجاد زنجیره تولید محصولات کشاورزی در گیلان بیان کرد: امسال سال افزایش تولید است و بنده موظف هستم از تولیدات استان و تولیدکنندگان حمایت کنم تا زنجیره ارزش ایجاد شود زیرا خودم کشاورز زاده بوده و چایکار هستم.

استاندار گیلان با اشاره به اختصاص اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی برای بهسازی باغات چای در گیلان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته مبلغ ۶۰ میلیارد تومان برای بهسازی باغات چای در اختیار چایکاران قرار خواهد گرفت که نقش مهمی در افزایش تولید این محصول استراتژیک دارد.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا