اخبار روز برندهای ایران

کالاهای تولیدی باید برندسازی شوند/ چهارمحال و بختیاری

پایگاه خبری برندسازی، استاندار چهارمحال و بختیاری، کالاهای تولیدی باید برند سازی شوند بیان داشت: به‌دنبال عرضه تولیدات تک‌محصولی نیستیم و زنجیره‌های ارزش با هدف ارتقای ارزش افزوده در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد.

غلامعلی حیدری ظهر پنجشنبه در همایش روز ملی استاندارد با اشاره به اینکه فرهنگ استاندارد باید توسعه پیدا کند و یک ضرورت در زندگی انسان‌ها به‌شمار می‌رود اظهار کرد: رعایت استاندارد برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان یک امر ضروری است.

حیدری با بیان اینکه در این راستا تکمیل زنجیره تولید و ارزش افزوده بادام و ماهی قزل‌آلای چهارمحال و بختیاری به‌طور جدی باید در دستور کار قرار گیرد بیان داشت: محصولات دیگر این استان نیز به زودی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه افزایش اشتغال‌زایی، رشد صادرات غیرنفتی، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی از مهم‌ترین دستاردهای توجه به زنجیره ارزش است گفت: این استان در صادرات غیر نفنی ۸ پله صعود کرده است.

حیدری بیان داشت: صادرات محصولات غیر نفتی در این استان ۲۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی با اذعان بر اینکه رعایت استانداردهای ملی ایران از سوی تمامی دستگاه‌های اجرایی، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان استان باید مورد توجه جدی قرار گیرد بیان داشت: استفاده از کالاهای بدون مٌهر استاندارد خودداری شود.

حیدری خاطر نشان کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری مکلفند هماهنگی لازم برای همکاری با اداره‌کل استاندارد استان را داشته باشند.

وی یادآور شد: تأمین نیروی انسانی متخصص برای اداره‌کل استاندارد استان ضروری است که تحقق آن به همکاری مسؤولان ملی سازمان استاندارد نیاز دارد.

حیدری با تاکید بر اینکه گام محکمی در حوزه استاندارد باید برداشته شود گفت: به روز رسانی آزمایشگاه‌ها می‌تواند به اهداف و راهبرد اداره استاندارد کمک کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا