اقتصاد

گوشت، شکر و روغن در صدر اخبار کشاورزی

پایگاه خبری برندسازی، در هفته جاری خبرهای مربوط به شکر، روغن، گندم و تنظیم بازار گوشت قرمز در صدر اخبار کشاورزی بودند.

یکی‌ از خبرهای مهم منتشر شده در هفته جاری تعیین قیمت خرید تضمینی گندم بود. رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت که شورای قیمت‌گذاری محصولات اساسی کشاورزی قیمت خرید تضمینی گندم را ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین کرده است. البته این تبصره نیز گذاشته شده که اگر تورم تغییر کرد، قیمت محصولات هم باید بر اساس آن اصلاح شود.

خبر منتشر شده دیگر در بخش کشاورزی ثابت ماندن قیمت گوشت بود. رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اعلام کرد که قیمت گوشت در هفته‌های اخیر نوسانی نداشته و تغییری نکرده است و حتی برخی مغازه‌ها به دلیل کاهش تقاضا  گوشت‌ را ارزان‌تر عرضه می‌کنند.

“مصوبه ای در خصوص واردات خودرو با ارز خشکبار وجود ندارد” تیتر یکی دیگر از خبرهای کشاورزی در هفته جاری بود. قائم مقام وزیر جهادکشاورزی اعلام کرد که هیچ جلسه‌ای در دولت با حضور معاون اول رئیس جمهوری درباره تخصیص ارز کشاورزی به واردات خودرو تشکیل نشده است.

یکی‌ از مهمترین خبرهای بخش کشاورزی در هفته جاری آغاز سال زراعی ۱۴۰۲_۱۴۰۳ و خرید تضمینی گندم بود. معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد که خرید تضمینی گندم از مرز ۱۰میلیون و ۳۴۰ هزارتن گذشت.

خبر پیشنهاد صنایع لبنی برای توزیع شیر رایگان در مدارس مناطق محروم از محل مالیات بر ارزش افزوده و توزیع این شیر در برخی مدارس نیز در هفته جاری منتشر شد.

 یکی دیگر از خبرهای هفته جاری افزایش تولید گوشت قرمز بود. قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی‌ گفت که تولید قراردادی و افزایش ظرفیت تولید گوشت قرمز به عنوان محورهای اصلی در حوزه کاری وزارت جهاد دنبال می‌شود که تقریبا سه الی چهار هفته آینده هم اولین نتایج این فرآیند مشخص خواهد شد.

آخرین خبر بخش کشاورزی نیز مربوط به تعیین قیمت شکر و روغن بود. وزارت جهاد کشاورزی طی نامه ای قیمت این اقلام غذایی را برای مصرف کننده اعلام کرد. براین اساس قیمت یک کیلو شکر فله ۲۸ هزار تومان و یک بطری ۸۱۰ گرمی روغن مایع آفتابگردان ۴۸ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین شد.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا