اخبار روز برندهای ایران

تفاهم‌نامه بین تحقیق‌وتوسعه همراه اول و ستاد اتصال‌پذیری معاونت علمی

پایگاه خبری برندسازی، مرکز تحقیق‌وتوسعه همراه اول و ستاد اتصال‌پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، تفاهم نامه همکاری بین مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری منعقد شد.

این تفاهم نامه با هدف همکاری در زمینه تحقیق و پژوهش، طراحی و توسعه فناوری ها و محصولات حوزه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات با تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های دو طرف و توانمندسازی زیست بوم این حوزه امضا شد.

با توجه به ماموریت های مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات در زمینه بومی سازی تجهیزات و سامانه های شبکه های مخابراتی، پژوهش و اکتساب فناوری های نوظهور و لبه تکنولوژی مخابراتی و فناوری اطلاعات و اجرای پایلوت و تست و ارزیابی فناوری ها، این تفاهم نامه در راستای تحقق ماموریت های مشترک طرفین منعقد شد.

تعیین اولویت ها و شناسایی ظرفیت های بومی سازی سامانه ها و تجهیزات حوزه اتصال پذیری و ارتباطات، شناسایی و معرفی نیازمندی ها و ظرفیت های همراه اول برای توسعه فناوری ها و محصولات در موضوع تفاهم نامه، توسعه بازار برای محصولات مشترک توسعه داده شده در قالب هایی نظیر ایجاد کنسرسیوم‌، تضمین خرید، مشارکت استراتژیک، سرمایه گذاری مشترک، بازاریابی و بازارسازی ملی و بین المللی برای محصولات و فناوری های مشترک توسعه داده شده، برگزاری رویدادهای نوآوری و فناوری، اعطای گرنت و حمایت از پژوهش های دانشگاهی از مهمترین محورهای این تفاهم نامه عنوان شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا