اخبار روز برندهای جهان

کاهش هزینه های کارکنان برند مایکروسافت

پایگاه خبری برندسازی، شرکت مایکروسافت برای کنترل هزینه‌‌‌ها در شرایط اقتصادی فعلی، از تیم‌‌‌های خود خواسته جلوی یکسری هزینه‌‌‌های اضافه کارکنان را بگیرند.
مدیران شرکت در شهر ردموند، در نزدیکی واشنگتن، از کاهش بودجه شرکت خبر داده‌‌‌اند و مواردی مثل سفرهای کاری، آموزش‌‌‌های خارج از سازمان و دورهمی‌‌‌های تیمی به طور خاص هدف این کاهش هزینه‌‌‌ها بوده‌‌‌اند. مدیران یکی از تیم‌‌‌های مایکروسافت در یک دورهمی جدید خارج از کار، هزینه‌‌‌ غذای کارکنان را خودشان پرداخت کردند و برای شرکت صورتحساب نفرستادند. قبل از این، شرکت چنین هزینه‌‌‌هایی را متقبل می‌‌‌شد.

سخنگوی مایکروسافت با اشاره به اظهارات مدیر ارشد مالی، بعد از نتایج سه‌ماهه چهارم این شرکت، اعلام کرد آنها قرار است همچنان در رشد سرمایه‌گذاری کنند و همزمان‌بر«برتری عملیاتی و نظم اجرایی» متمرکز بمانند.  مایکروسافت برای کنترل هزینه‌‌‌ها به روش‌های دیگر هم فکر می‌کند. استخدام‌‌‌های جدید در برخی بخش‌‌‌های شرکت متوقف شده و ماه گذشته از تعدیل کمتر از یک‌درصد نیروی کار خود، معادل حدود ۱۸۱‌هزار نفر خبر داد. همچنین در بخشی از این برنامه، مایکروسافت در همین هفته گذشته تعدادی از اعضای گروه «تجربیات زندگی مدرن» خود را که به توسعه محصولات نرم‌‌‌افزاری برای مشتریان کمک می‌کنند، تعدیل کرد.  به جز مایکروسافت، شرکت‌های دیگر در بخش تکنولوژی برای مقابله با تورم بالا، نگرانی از رشد اقتصادی و رکود در هزینه‌‌‌های تبلیغات، مجبور به کنترل هزینه‌‌‌های خود شده‌‌‌اند. شرکت‌های اوراکل، رابین‌‌‌هود مارکت و نتفلیکس، در ماه‌‌‌های اخیر چند صد نفر از نیروهای خود را تعدیل کردند.  مایکروسافت در سه‌ماهه گذشته، از ثبت کندترین رشد فروش خود طی دو سال اخیر خبر داد. بیشترین رکود در کسب و کار ابری و فروش بازی‌‌‌های ویدئویی این شرکت بوده است.

منبع: دنیای اقتصاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا