اخبار روز برندهای ایران

احیای مجدد برند دوچرخه‌سواری کشور

پایگاه خبری برندسازی، تیم دوچرخه سواری پتروشیمی تبریز زمانی به دلیل کسب عناوین متعدد قهرمانی در تورها و مسابقات بین المللی داخلی و خارجی، به یکی از مطرح ترین تیم های فعال در سطح آسیا و حتی جهان تبدیل شده بود و شناسنامه و برند دوچرخه سواری کشور به شمار می رفت ولی در سال ۱۳۹۵ به یکباره منحل شد و جامعه دوچرخه سواری و علاقه مندان این رشته را بهت زده کرد.

اکنون پس از گذشت نزدیک به هشت سال از این اتفاق، احیا مجدد این تیم پرافتخار کشورمان و حمایت دوباره مجموعه پتروشیمی از تیم دوچرخه سواری مطرح شده که البته نتیجه پیگیری ها و جلسات مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با مدیران این مجموعه بوده است.

پتروشیمی تبریز در کنار معرفی استعدادهای این رشته در سطوح مختلف، افتخارات زیادی برای استان و کشور در رشته ورزشی دوچرخه سواری آفریده است، قرارگرفتن در صدر تیم های آسیایی بر اساس رده بندی اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری “یو سی آی”، قهرمانی در چندین تور بین المللی داخلی و خارجی و کسب هشت عنوان قهرمانی در تور بین المللی آذربایجان از جمله افتخارات این تیم باشگاهی است که با هر بار قهرمانی در مسابقات و تورها، نام ایران در کشورهای مختلف طنین انداز شده و پرچم کشورمان به اهتزاز درآمده است.

برند دوچرخه‌سواری کشورپتروشیمی تبریز زیرساخت لازم برای تیمداری در دوچرخه سواری را دارد

رئیس هیات دوچرخه سواری آذربایجان شرقی با تشریح جزئیات مذاکرات انجام شده بین اداره کل ورزش و جوانان استان، فدراسیون دوچرخه سواری و پتروشیمی تبریز و حصول توافقات اولیه برای احیا مجدد این تیم، اظهار کرد: مجموعه پتروشیمی تبریز به دلیل تیمداری در این رشته در دهه گذشته، امکانات و زیرساخت های لازم برای تیمداری مجدد را داراست و به طور یقین دوچرخه سواران مستعد و جوان استان با استفاده از امکانات این مجموعه، می توانند برای استان و کشور افتخارآفرینی کنند.

ناصر هوشیار در گفت و گو با ایرنا افزود: نیاز دوچرخه سواری استان در حالت فعلی، حمایت از این رشته در سطح باشگاهی است که اگر این اتفاق بیافتد و رشته دوچرخه سواری تحت حمایت پتروشیمی تبریز قرار گیرد برای رکابزنان استان ایجاد انگیزه شده و این رشته بیش از پیش توسعه می یابد.

وی ادامه داد: متاسفانه باشگاه به معنی واقعی در استان وجود ندارد و حامیان مالی اندکی هم که در استان هستند بیشتر در فوتبال و چند رشته خاص ورود کرده اند و این موضوع موجب افت رشته های ورزشی یا کوچ ورزشکاران به شهرها و استان های دیگر می شود.

هوشیار افزود: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز تنها حامی دوچرخه سواری در بخش جاده در آذربایجان شرقی است و سایر ماده های این رشته ورزشی، بدون حامی در حال فعالیت اند که امیدواریم این رویه در استان تغییر یابد و با اضافه شدن پتروشیمی به جمع حامیان، دوچرخه سواری و دوچرخه سواران استان دوباره در صدر اخبار ورزشی قرار گیرند.

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا