اخبار روز برندهای ایران

حمایت از برند عسل استان کردستان

پایگاه خبری برندسازی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: عسل کردستان در کشور یک برند و به عنوان عسل طبیعی شناخته شده است که باید از این صنعت بیش از پیش حمایت کنیم و در جهت توسعه آن برنامه‌های مدون شده را پیش ببریم.

محمد بیانی در اولین جلسه هماهنگی معاونت‌های بهبود تولیدات دامی و گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: به منظور حمایت از زنبورداران و پایداری در تولید محصولات باغی و زراعی ستاد گرده افشانی در استان را فعال می‌کنیم.

بیانی با بیان اینکه استفاده نامناسب از سموم شیمیایی در باغات و زراعت های استان می تواند به بخش زنبورداری استان لطمات جبران ناپذیری وارد کند، افزود: باید با آموزش بهرەبرداران و استفاده از شبکه‌های اطلاع‌رسانی آگاهی بخش در این حوزه را افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه ستاد گرده افشانی می‌تواند در این راستا کارگشا باشد تاکید کرد: در این کارگروه باید زمان، مکان و نوع مبارزه با آفات گیاهی تعیین و به اطلاع زنبورداران، زارعان و باغداران استان رسانده شود تا میزان آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

بیانی خاطرنشان کرد: ایستگاه های پیش آگاهی بخش کشاورزی در استان می‌تواند اطلاعات دقیق و درستی برای این کارگروه تامین کند که بتوان تصمیمات لازم و به موقع را اتخاذ کرد.

وی یادآور شد: عسل کردستان در کشور یک برند و به عنوان عسل طبیعی شناخته شده است که باید از این صنعت بیش از پیش حمایت کنیم و در جهت توسعه آن برنامه های مدون شده را پیش ببریم.

بیانی در ادامه بر توسعه کشت محصولات علوفه‌ای در استان تاکید کرد و افزود: استفاده از بقایای گیاهی محصولات زراعی استان به میزانی که به اراضی زراعی استان آسیب نزند باید مورد توجه بیشتری قرارگیرد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان به توسعه نوغاندار در استان هم اشاره کرد و افزود: توسعه این حرفه نیازمند فراهم سازی زیرساختها است که باید با همکاری بخش باغبانی سازمان در جهت ایجاد توتستان‌های مناسب اقدام کنیم.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا