اخبار روز برندهای ایران

حمایت از برند عسل استان کردستان

پایگاه خبری برندسازی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: عسل کردستان در کشور یک برند و به عنوان عسل طبیعی شناخته شده است که باید از این صنعت بیش از پیش حمایت کنیم و در جهت توسعه آن برنامه‌های مدون شده را پیش ببریم.

محمد بیانی در اولین جلسه هماهنگی معاونت‌های بهبود تولیدات دامی و گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: به منظور حمایت از زنبورداران و پایداری در تولید محصولات باغی و زراعی ستاد گرده افشانی در استان را فعال می‌کنیم.

بیانی با بیان اینکه استفاده نامناسب از سموم شیمیایی در باغات و زراعت های استان می تواند به بخش زنبورداری استان لطمات جبران ناپذیری وارد کند، افزود: باید با آموزش بهرەبرداران و استفاده از شبکه‌های اطلاع‌رسانی آگاهی بخش در این حوزه را افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه ستاد گرده افشانی می‌تواند در این راستا کارگشا باشد تاکید کرد: در این کارگروه باید زمان، مکان و نوع مبارزه با آفات گیاهی تعیین و به اطلاع زنبورداران، زارعان و باغداران استان رسانده شود تا میزان آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

بیانی خاطرنشان کرد: ایستگاه های پیش آگاهی بخش کشاورزی در استان می‌تواند اطلاعات دقیق و درستی برای این کارگروه تامین کند که بتوان تصمیمات لازم و به موقع را اتخاذ کرد.

وی یادآور شد: عسل کردستان در کشور یک برند و به عنوان عسل طبیعی شناخته شده است که باید از این صنعت بیش از پیش حمایت کنیم و در جهت توسعه آن برنامه های مدون شده را پیش ببریم.

بیانی در ادامه بر توسعه کشت محصولات علوفه‌ای در استان تاکید کرد و افزود: استفاده از بقایای گیاهی محصولات زراعی استان به میزانی که به اراضی زراعی استان آسیب نزند باید مورد توجه بیشتری قرارگیرد.

بیشتر بخوانید:
تأکید شهردار سنندج بر انجام کارهای بزرگ و برند در حوزه عمران شهری

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان به توسعه نوغاندار در استان هم اشاره کرد و افزود: توسعه این حرفه نیازمند فراهم سازی زیرساختها است که باید با همکاری بخش باغبانی سازمان در جهت ایجاد توتستان‌های مناسب اقدام کنیم.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا