اقتصاد

تأثیر مدل کیفیت قدرتمند بر رونق اقتصادی و تولید

پایگاه خبری برندسازی، دبیرکل موسسه استاندارد و اندازه شناسی سازمان همکاری‌های اسلامی (اسمیک) گفت: داشتن یک مدل کیفیت قدرتمند، باعث رونق اقتصادی، اشتغال و نیز تولید خواهد شد.

احسان اووت در مراسم اهدای جایزه ملی کیفیت ایران با بیان اینکه جایزه ملی کیفیت ایران دارای الگویی منحصر به فرد با اولویت کیفیت محصول، رضایت مشتریان و حمایت از حقوق مصرف کننده و همچنین تلفیق ارزش‌های اسلامی با سیستم کیفیت است، اظهار کرد: جایزه ملی کیفیت ایران به  دلیل تلاش‌ها و اقدامات همه جانبه صورت گرفته از سال 2001، از ساختاری محکم و جامع برخوردار است.

وی افزود: بررسی مدل‌های متعدد کیفیت و پی ریزی مناسب ترین آنها برای ایران، کار  آسانی نبوده است. اما امروز ما شاهدیم که چگونه این امر برای کشور شما به شکل بی نقص و عالی عمل کرده و با ارائه یک مدل کیفیت برای جهان اسلام، این اقدام را بیش از پیش ارتقا داد.

اووت با بیان اینکه نقش الگوی کیفیت در افزایش بهره وری و اثربخشی محصولات و خدمات، انکارناپذیر است، گفت: اثر آن نیز بر رشد و توسعه کشورهای اسلامی بی نیاز از توضیح بیشتر است. با توجه به مزایای رویکرد سیستماتیک، راهبردی و بلند مدت که به درستی هم استقرار یافته باشد، داشتن یک مدل کیفیت قدرتمند، باعث رونق اقتصادی، اشتغال و نیز تولید خواهد شد.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا