اخبار روز برندهای جهان

سقوط ارزش شبکه اجتماعی ایکس

پایگاه خبری برندسازی، فیدلیتی برآورد کرد که شبکه اجتماعی «ایکس» اکنون کمتر از یک سوم پولی ارزش دارد که ایلان ماسک، برای خرید آن پرداخت کرد.

این شرکت کارگزاری که به خرید ۴۴ میلیارد دلاری شرکت «ایکس»  (توییتر سابق) در سال ۲۰۲۲ کمک کرده بود، برآوردش از ارزش سهام خود در ایکس را در آخر نوامبر، به میزان ۱۱ درصد دیگر کاهش داد.

پس از خریداری شدن توییتر توسط ایلان ماسک و خصوصی شدن این شرکت در اکتبر سال ۲۰۲۲، این شبکه اجتماعی با تغییرات گسترده شامل اخراج دسته جمعی کارمندان و تعطیلی دفاتر بین‌المللی و تغییر در سیاست‌های نظارتی و سیستم احراز هویت روبرو شد. این تغییرات باعث فرار تبلیغات کنندگان و کاهش درآمد این شرکت از فروش تبلیغات شد. فروش «ایکس» در سال ۲۰۲۳، به ۲.۵ میلیارد دلار کاهش یافت در حالی که سابق بر این، درآمد هر سه ماهه توییتر، یک میلیارد دلار بود.

برندهای بزرگی شامل اپل، دیسنی، آی بی ام و لاینز گیت اینترتینمنت، در ماه‌های اخیر به دلیل ادعاها در خصوص حمایت ایلان ماسک از یهودی ستیزی، پلتفرم «ایکس»  را ترک کرده‌اند. ایلان ماسک که مالک شبکه اجتماعی «ایکس» است، پس از حمایت از پستی که یهودیان را به نفرت پراکنی علیه سفیدپوستان و حمایت از مهاجرت انبوهی از اقلیت‌ها متهم می‌کرد، طوفانی از انتقادها را برانگیخت.

«ایکس»، دامن زدن به یهودستیزی را رد کرده و ماه گذشته علیه یک گروه فعال لیبرال «مدیا مَترز»، بر سر گزارشی که مدعی شده بود تبلیغات برندهای بزرگی مانند اپل در کنار محتوایی منتشر شده است که «آدولف هیتلر و حزب نازی او را تبلیغ می‌کند»، شکایت کرد.

ماسک در نوامبر به تبلیغات کنندگانی که پلتفرم «ایکس» را ترک کرده بودند، گفت به جهنم بروند!

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا