اخبار روز برندهای جهان

به سرقت رفتن اطلاعات مشتریان انگلیسی سامسونگ

پایگاه خبری برندسازی، مشتریان سامسونگ در انگلیس هشداری را مبنی بر این که ممکن است داده‌های آنها به خطر افتاده باشد و هدف دسترسی غیرمجاز قرار گرفته باشد، دریافت کرده اند.

این هشدار به خصوص برای آن دسته از مشتریانی داده شده است که در فاصله اول ژوئیه سال ۲۰۱۹ تا ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۰، از فروشگاه آنلاین سامسونگ برای انگلیس، خرید کرده اند.

هر چند سالها طول کشید تا این شرکت از این حمله مطلع شود، اما تصور می رود اطلاعات بسیار حساس مشتری از جمله اطلاعات پرداخت، دست نخورده مانده است.

تصور بر این است که یک هکر، از آسیب پذیری در یک برنامه شخص ثالث که توسط سامسونگ استفاده شده بود، بهره برداری کرده اما  دقیقا مشخص نیست که این هکر، چگونه به داده‌ها دست یافته است و آیا این آسیب‌پذیری تا به امروز اصلاح نشده است یا خیر.

مشتریان سامسونگ در انگلیس، ایمیلی با این مضمون دریافت کرده اند: در ۱۳ نوامبر سال ۲۰۲۳، مشخص شد که یک فرد غیرمجاز، از یک آسیب‌پذیری در یک برنامه تجاری شخص ثالث که ما استفاده می‌کنیم، سوء استفاده کرده است و بعضی از اطلاعات شخصی برخی از مشتریان که در سایت تجارت الکترونیک SEUK در فاصله اول ژوئیه سال ۲۰۱۹ تا ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۰ خرید کرده اند، لو رفته است. این ایمیل خاطرنشان کرد: سامسونگ بر این باور است که نام مشتریان، شماره تلفن، نشانی و آدرس ایمیل آنها ممکن است لو رفته باشد.

سخنگوی سامسونگ تائید کرد که این حادثه محدود به انگلیس بوده است.

سامسونگ همچنین اعلام کرد این رخنه اطلاعاتی را به دفتر کمیسر اطلاعات انگلیس گزارش کرده و با مشتریان قربانی این هک، تماس گرفته، اما جزئیات بیشتری در مورد نحوه وقوع حادثه ارائه نکرد.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا