اخبار روز برندهای جهان

برند مایکروسافت بیم جریمه شدن در اروپا را دارد

پایگاه خبری برندسازی، مایکروسافت اعلام کرد از یکم اکتبر ۲۰۲۲ قراردادهای اعطای لیسانس را اصلاح و تغییراتی ایجاد می کند تا قدرت رقابت برای تهیه کنندگان سرویس های ابر رایانشی فراهم شود.

به نقل از رویترز، دلیل این اقدام نیز شکایت هایی است که از این شرکت به رگولاتورهای آنتی تراست اتحادیه اروپا اعلام شده است.

برد اسمیت مدیر مایکروسافت تغییرات مذکور را در ماه می اعلام کرد اما مشخص نبود که آنها از چه زمان اجرایی می شوند.

کمیسیون اتحادیه اروپا در دهه گذشته میلادی این شرکت را به دلیل موارد مختلف نقض قانون ۱.۶ میلیارد یورو جریمه کرده است. اکنون نیز پس از شکایت شرکت های ارائه دهنده خدمات ابری در آلمان، ایتالیا، دانمارک و فرانسه، بار دیگر شرکت آمریکایی در مرکز توجهات اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

در یک پست وبلاگی این شرکت آمده است: از یکم اکتبر ۲۰۲۲ میلادی مایکروسافت ارتقاهای قابل توجهی به شرایط برون سپاری و میزبانی فعالیت های خود اجرا می کند که به سود مشتریان در سراسر جهان است.

اصلاح شرایط اعطای لیسانس مایکروسافت به معنای آن است که مشتریان می توانند از مجوزهای خود در هر ارائه دهنده سرویس ابر اروپایی استفاده کنند.

البته سرویس های ابر شرکت های آمازون، گوگل، علی بابا و مایکروسافت مواردی هستند که از تغییرات قراردادهای مایکروسافت مستثنی شده اند.

همچنین مشتریان می توانند هرگونه لیسانی را برای محیط های مجازی بدون نیاز به سخت افزار فیزیکی بخرند. ناظر رقابت اتحادیه اروپا هنوز درباره تغییرات پیشنهادی مایکروسافت نظری نداده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا