اخبار روز برندهای ایران

مهم ترین برند تبریز خیرین هستند

پایگاه خبری برندسازی، استاندار آذربایجان شرقی اصلی‌ترین و مهم ترین برند تبریز را خیرین عنوان کرد و گفت: وقتی در شهری زندگی می‌کنیم که تکدی گری حداقل بوده و معتاد متجاهر در سطح شهر دیده نمی‌شود همه به برکت وجود خیرین است.

عابدین خرّم در نشست خبری نمایشگاه‌ توانمندی سازی بنیاد آبشار عاطفه‌ها و مراسم اهدای جهیزیه به زوجین استان اظهار کرد: مجموعه آبشار عاطفه‌ها در مناسبت‌های مختلف ملی و انقلابی جزء پیشگام ‌ترین نهاد مردمی بوده است.

وی با ابراز خرسندی از حضور بنیاد آبشار عاطفه‌ها در استان خاطرنشان کرد: مجموعه آبشار عاطفه‌ها مردمی ترین نهادی است که در حوزه‌های مختلف و کمک به مستمندان در سراسر کشور فعال است که امروز با حضور این مجموعه در استان یک ایران را در استان آذربایجان شرقی مشاهده می‌کنیم که هر شخص محصولات و فعالیت‌های خود را در نمایشگاه به نمایش گذاشته و می‌تواند در کنار این خلاقیت‌ها تبادل تجربه کند.

وی ادامه داد: این نمایشگاه نشان از هم افزایی حوزه‌های مردمی است که دیگران حسرت این را دارند که چنین مجموعه ای را داشته باشند، نهاد مردمی توانسته به این بلوغ برسد که در جامعه ایران اسلامی نقش برجسته‌ای را در فقر زدایی از جامعه داشته باشد.

خرّم تصریح کرد: اهدای یک سری جهیزیه برای زوجین  را در استان شاهد هستیم که انجام چنین کارهایی مدوام بوده و در طول سال ادامه دارد، امیدوارم مجموعه آبشار عاطفه‌ها هر روز با وسعت بیشتر به فعالیت خود ادامه دهد؛ چرا که کسانی می‌مانند که مردمی‌ باشند، این مجموعه با مردم عجین شده و توانسته با انجام کارهای مومنانه و خیر اعتماد مردم را به خود جلب کند، اعتمادی که ماندگاری یک مجموعه را به همراه دارد.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود از اقدامات خوب دولت برای شکوفایی و توسعه این استان خبر داد و افزود: مقبره الشعرا ۱۰ سال بود که تخریب شده و خود سازه در خطر بود خوشبختانه بازسازی این پروژه انجام گرفته و آماده‌ی افتتاح است که با سفر رییس جمهور به استان افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: پروژی قطار میانه به تبریز یکی از پروژه‌های محوری است که ۲۳سال از شروع ساخت آن گذشته بود اما اکنون با تلاش‌های مضاعف آماده‌ی افتتاح است.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد تومانی بخش خصوصی استان، گفت: در استان بخش خصوصی، کارآفرینان، صاحبان صنایع و صنعتگران در حوزه‌ی صنعت، کشاورزی، گردشگری و معدن بیش از ۲۵۰همت سرمایه گذاری کردند، زمانی که تبریزی‌ها اراده کنند اینگونه به میدان می‌آیند تبریز شهر اولین‌ها بوده و این اولین بودن از جنس کارهای فرهنگی نشأت گرفته است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار کرد: روحیه‌ی خدمت رسانی، میراث ائمه معصومین(ع) بوده که مجموعه بنیاد آبشار عاطفه‌ها این میراث را سرلوحه‌ی عمل خود قرار داده و باعث شده یک حلقه‌ی وصلی بین محرومین و افراد توانمند جامعه باشد.

زهره الهیان ادامه داد: در کشوری زندگی می‌کنیم که از دیرباز فرهنگ خدمت رسانی، ایثار و از خود گذشتگی در جامعه بر اساس نگاه دینی نهادینه بوده و خیریه بین الملی بنیاد آبشار عاطفه‌ها نیز نماد تبلور نیت‌های خیر شده نیت‌هایی که باعث شده این مجموعه از شاخص ترین مجموعه‌ها در کشور باشد.

وی با بیان اینکه هیچ دستگاه دولتی تا این حد نمی‌تواند خدمت رسانی با کیفیتی را به محرومین داشته باشد، افزود: این دوستان از دل و جان و از زندگی خود مایه گذاشتند و برای خدمت به مردم به صحنه آمدند، به تعبیر رهبر معظم انقلاب؛ زمانی که مردم به صحنه بیایند در آن حوزه ما موفقیت بسزایی کسب می‌کنیم‌.

وی با بیان اینکه ما در فراکسیون سازمان‌های مردم نهاد تلاش داریم که با حمایت از سازمان‌های مردمی آنها را به روی صحنه بیاوریم، بیان کرد: سعی می‌کنیم تشکل‌های مردمی را با ظرفیت‌های موجود به روی صحنه بیاوریم و خلاهایی که در جای جای کشور و در مناطق محروم وجود دارد به واسطه‌ی این گروه‌ها و حلقه‌های میانی بتوانیم پر کنیم.

الهیان اذعان کرد: مجموعه‌ای مثل آبشار عاطفه‌ها حلقه‌ی وصل بین مردم و مسئولین است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب برای تحقق گام دوم انقلاب در واقع این حلقه‌های میانی هستند که اگر به صحنه بیایند گام دوم محقق خواهد شد.

وی از حضور ۴۰ هزار گروه جهادی در روستاها و مناطق محروم و ۳۶ هزار سازمان مردم نهاد در کشور خبر داد.

مدیر عامل بنیاد بین المللی آبشار عاطفه‌ها نیز در این نشست با اشاره به برخی از اقدامات انجام گرفته شده توسط این بنیاد گفت: این بنیاد در برنامه‌های مشارکت‌ اجتماعی در حوزه‌ی خانواده، اشتغال و کارآفرینی و در حوزه‌ی فرهنگی و اجتماعی، در بحث آموزش و توانمند سازی و همچنین اقداماتی در خصوص خیرات و مبرات برای اعتماد سازی در سطح جامعه فعالیت می‌کند.

سید محمد جواد فولاد ادامه داد: به مناسبت میلاد امام رضا(ع) برنامه‌ی اهدا ۳۱۳سری جهیزیه به زوجین این استان شکل گرفته و این اتفاق مبارک توسط بنیاد به صورت چرخشی برای فرق زدایی در سطح استان‌ها فعالیت ملی دارد.

 وی از فعالیت ۹۳۰ شعبه این بنیاد در سراسر شهرستان‌ها و استان‌های کشور خبر داد و افزود: ۱۰هزار و ۴۰۰ نفر کادر اداری در این مجموعه مشغول کار هستند تعداد یک میلیون و ۳۴۰ هزار خیر با عضویت افتخاری در این بنیاد کمک حال مجموعه هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۸ هزار زوج جوان توسط این خیریه عازم خانه بخت شدند بیان کرد: ۲۱هزار ایتام تحت حمایت خیرین قرار دارند.

وی ادامه داد: این اقدامات در بنیاد به منظور تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه‌ی خانه و خانواده، ترویج ازدواج به سبک زندگی ساده، تحکیم بنیاد خانواده و موضوع فرزندآوری جهت کمک به ستاد افزایش جمعیت، انجام گرفته شده است.

وی به اقدامات انجام گرفته شده برای کاهش اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: این اقدامات نقش موثری در ترک اعتیاد و ایجاد اشتغال برای سرپرست خانواده داشته در حوزه‌ی آزادی زندانیان غیر عمد به ویژه مادران زندانی توانسته‌ایم جمعی از مادران را به آغوش خانواده برگردانیم.

 وی همچنین از برگزاری کلاس‌های مشاوره‌ی ازدواج در جهت پیشگیری از طلاق خبر داد و افزود: تا کنون توانسته‌ایم با برگزاری کلاس‌های مشاوره‌ای چندین زوج را از امر طلاق منصرف کرده و به زندگی پایدار خود برگردانیم.

وی با بیان اینکه امسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی بین ۳۰ تا ۵۰درصد افزایش یافته، تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی اما باز هم مردم نیکوکار و خیرین در صحنه حضور دارند که این نشانه‌ی حضور مردم در عرصه‌ی انفاق است.

شایان ذکر است که نمایشگاه‌ توانمندی‌های بنیاد بین‌المللی خیریه آبشار عاطفه‌ها در استان افتتاح و ۳۱۳ سری جهیزیه به نوعروسان اهدا شد.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا