اخبار روز برندهای جهان

ایده جدید برند تویوتا

پایگاه خبری برندسازی، تویوتا موتور اعلام کرد باتری‌های با کارایی بالا، حالت جامد و فناوری‌هایی برای بهبود برد و عملکرد و کاهش هزینه‌های خودروهای الکتریکی خود معرفی خواهد کرد.

تویوتا موتور اعلام کرده است که باتری‌های حالت جامد برای نسل بعدی خودروهای الکتریکی را تولید خواهد کرد و فناوری‌ که وعده ذخیره‌سازی انرژی بیشتر و شارژ سریع‌تر را به بازار می‌دهد، نزدیک‌تر می‌کند.

این خودروساز ژاپنی که مورد انتقاد برخی سرمایه‌گذاران به دلیل کندی در عرضه مدل‌های برقی قرار گرفته است، گفت که انتظار دارد تا سال ۲۰۲۶ فروش سالانه ۱.۵ میلیون خودروی برقی داشته باشد.

این خودروساز اعلام کرد که در حال توسعه روشی برای تولید انبوه باتری‌های حالت جامد است که قصد دارد در سال های ۲۰۲۷ تا ۲۰۲۸ تجاری‌سازی کند. سهام تویوتا امروز(سه شنبه) ۴.۴۵ درصد افزایش یافت و به ۲۱۶۱ ین رسید.

تولید انبوه باتری برای خودروهای برقی در بازار توسعه کمتری داشته است. تویوتا گفت که بر مشکل دوام باتری‌های حالت جامد غلبه کرده است که راه را برای تولید آن هموار می‌کند و انتظار می‌رود در سال‌های ۲۰۲۷ تا۲۰۲۸ آغاز شود. باتری‌های حالت جامد در دستگاه‌های الکترونیکی کوچک مانند ساعت‌های هوشمند استفاده شده‌اند.

این خودروساز گفت که یک خودروی الکتریکی با باتری لیتیوم یون کارآمدتر تولید خواهد کرد که بردی معادل ۱۰۰۰ کیلومتر (۶۲۱ مایل) خواهد داشت.

رئیس تویوتا اظهار کرد که نسل بعدی خودروهای برقی باتری‌دار را در سطح جهانی و به عنوان یک خط تولید کامل در بازار از سال ۲۰۲۶ عرضه خواهیم کرد. تویوتا همچنین فناوری‌های دیگری را که قصد دارد برای کاهش هزینه‌های خودروهای برقی و باتری‌های خود به کار گیرد را ارائه کرد.

این خودروساز ۸۵۸۴ خودروی برقی در ماه آوریل، در سراسر جهان، از جمله تحت برند لکسوس فروخت که برای اولین بار بیش از یک درصد از فروش جهانی خود را در یک ماه به خود اختصاص داد.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا