اخبار روز برندهای ایران

حضور برندهای ایرانی در نمایشگاه اتومبیلیتی 2023 مسکو

پایگاه خبری برندسازی، قطعه‌ سازان و خودروسازان ایرانی ۷ روز دیگر در نمایشگاه ” اتومبیلیتی ۲۰۲۳” مسکو، حضور خواهند یافت؛ کارشناسان معتقدند پتانسیل چهار تا پنج میلیارد دلاری برای این صنعت به‌ویژه بازار لوازم یدکی خودرو در روسیه برای ایرانی‌ها وجود دارد.

با گذشت حدود یک سال از حضور ایرانی‌ها در نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو، یکبار دیگر صنعتگران ایرانی مهیای حضور در این آوردگاه می‌شوند تا در این زمانه که روس‌ها درگیر تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی‌اند، بتوانند در تقابل با دیگر مدعیان از جمله چینی‌ها و ترک‌ها، سهمی شایسته از بازار بزرگ خودروی این همسایه شمالی کسب کنند.

حضور در نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۳ مسکو، فرصتی برای ارائه توانمندی قطعه‌سازان و خودروسازان ایرانی است و کاهش مشکلات صادراتی و تطابق با استانداردهای روسیه، مسیر شرکت‌های ایرانی را برای حضور پر رنگ در بازار این کشور هموار خواهد کرد.

پتانسیل ۴-۵ میلیارد دلاری برای مجموعه صنعت خودرو در روسیه برای ایران

در حالی که سال گذشته و در جریان برپایی این نمایشگاه، حدود ۷۰۰ میلیون یورو تفاهم در زمینه خودرو و قطعات با روسیه منعقد شد، اما کارشناسان معتقدند پتانسیل چهار تا پنج میلیارد دلاری برای صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی و به‌ویژه بازار لوازم یدکی خودرو در روسیه برای ایرانی‌ها وجود دارد.

در این رابطه، ابراهیم دوست‌زاده- عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور ضمن تشریح آخرین وضعیت حضور ایرانی‌ها در این رویداد بزرگ منطقه‌ای، اظهار کرد: همزمان با پایان یافتن ثبت‌نام قطعه‌سازان، صنعتگران، تجار و فعالان اقتصادی برای حضور در نمایشگاه «اتومبیلیتی ۲۰۲۳» مسکو، بار و تجهیزات اکثر قریب به اتفاق شرکت‌ها به روسیه حمل شده و به موقع در اختیار شرکت‌ها قرار خواهد گرفت.

وی افزود: بیش از ۱۸۰۰ مترمربع مساحت مفید در نمایشگاه اتومبیلیتی در اختیار خودروسازان، قطعه‌سازان و شرکت‌های تجاری ایرانی در این دوره از نمایشگاه قرار خواهد گرفت.

 اعزام  هیات تجاری هفته اینده به روسیه

این عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه‌سازان خاطرنشان‌کرد: امروز (دوشنبه) آخرین جلسه هماهنگی با حضور برخی معاونان وزیر صمت، همچنین مدیران و نمایندگان شرکت‌های حاضر در نمایشگاه برگزار خواهد شد و اوایل هفته آینده غرفه‌داران و هیات‌های تجاری ثبت‌نام‌کننده برای حضور در این نمایشگاه عازم مسکو خواهند شد.

دوست‌زاده ضمن اشاره به دانش‌بنیان بودن بسیاری از شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۳ مسکو، از آمادگی آن‌ها برای عرضه محصولات و دانش فنی خبر داد و ادامه‌داد: در این دوره از نمایشگاه، علاوه بر شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز، دو شرکت بازرگانی هم حضور خواهند داشت که نقش حلقه واسط را برای شرکت‌هایی که توان یا امکان حضور در این رویداد را نداشته‌اند، بازی خواهند کرد و شرکت‌های تولیدکننده می‌توانند از طریق آن‌ها نسبت به صادرات و فروش تولید خود اقدام کنند.

عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه‌سازی تصریح‌کرد: امسال در مقایسه با نمایشگاه سال گذشته، بسیاری مشکلات از جمله در زمینه حمل‌ونقل و همچنین تراکنش‌های مالی شرکت‌ها کاهش داشته و حل شده است؛ هر چند فراز و نشیب‌هایی وجود دارد، اما گام‌های مناسبی نیز برداشته شده و حتی به‌تازگی چند شرکت توانستند روبل را در حساب شخصی خود در روسیه دریافت و در تهران یورو تحویل بگیرند.

وی خاطرنشان‌کرد: در زمینه حمل‌ونقل نیز اتفاقات بسیار خوبی در راه است؛ طی یکی- دو ماه آینده به‌تدریج اطلاع‌رسانی خواهد شد؛ به طوری که امسال دغدغه‌های شرکت‌ها برای حمل تولیدات و محصولات به روسیه بسیار کمتر شده است.

گفتنی است نمایشگاه اتومبیلیتی ۲۰۲۳ مسکو با مجوز رسمی سازمان توسعه تجارت ایران، از ۲۱ تا ۲۴ آگوست ۲۰۲۳ (۳۰ مرداد تا دوم شهریور) با حضور مقامات و مدیران بلندپایه دولتی و بخش خصوصی ایران و روسیه برگزار می‌شود که در آن علاوه بر اعزام هیات تجاری جهت بازدید از نمایشگاه، برگزاری نشست‌های تخصصی با خودروسازان و قطعه‌سازان دیگر کشورها، حضور در نشست مشترک با انجمن‌های صنعت خودرو و قطعه‌سازی روسیه و بازدید از خطوط تولید و دیدار با مدیران صنایع خودروسازی روسیه پیش‌بینی شده است.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا