اقتصاد

قیمت دلار از تحولات خاورمیانه تأثیر نگرفته است

پایگاه خبری برندسازی، حسین نصیری کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تحولات اخیر خاورمیانه و تاثیر آن در بازار ارز اظهار کرد: جنگ میان فلسطین و اسرائیل سبب ایجاد نوساناتی در بازار ارز کشور شد که انتظار می‌رفت تغییرات بیشتری در بازار ارز صورت بگیرد و روند قیمت‌ها صعودی شود.

وی با اشاره به بانک مرکزی توانسته است نرخ ارز را به ثبات برسند، افزود: دارایی‌های در اختیار بانک مرکزی نشان می‌دهد که دولت چقدر توانایی کنترل نرخ ارز را دارد. به صورت کلی ثابت نگهداشتن دستوری نرخ ارز در کوتاه مدت خللی در اقتصاد ایجاد نمی‌کند اما در بلند مدت می‌تواند سبب ایجاد مشکلاتی برای اقتصاد کشور شود.

کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه ثبات نرخ ارز سبب آسیب به اقتصاد خواهد شد، گفت: بانک مرکزی استقلال ندارد و ثابت نگه داشتن نرخ ارز یک سیاست غلطی است که در 30 سال گذشته شواهد نشان می‌دهد سبب آسیب‌هایی به اقتصاد شده است.

نصیری درباره قیمت دلار در آینده اظهار کرد: پیش بینی نرخ ارز باتوجه به تحولاتی که در حال رخ دادن است امکان‌پذیر نیست. ارزش پول ملی در حال کاهش است و مردم حتی باید انتظار تغییراتی در نرخ بنزین را نیز داشته باشند. در مجموع دولت نشان داده است که توانایی کنترل نرخ ارز را دارد.

وی به سرمایه‌گذاران این بازار توصیه کرد: با توجه به شرایط فعلی افراد بهتر است برای سرمایه‌گذاری به سراغ دارایی‌های ثابت همچون سپرده‌های بانکی بروند. طلا و صندوق‌های طلا نیز برای سرمایه‌‍گذاری انتخاب مناسبی است.

منبع: ایسکانیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا