اخبار روز برندهای ایران

ظرفیت ویژه کهکیلویه و بویراحمد برای برندسازی ملی و جهانی در حوزه پوشاک

پایگاه خبری برندسازی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ظرفیت ویژه استان در تولید محصولات نمدی خاطرنشان کرد: با وجود بالابودن قیمت کارهای تولیدی، می‌توان از این ظرفیت برای برندسازی ملی و جهانی در حوزه پوشاک استفاده و استان را با تولید پوشاک نمدی معرفی کرد.

فرجی با اشاره به ضرورت ارائه تولیدات و الگوهای مختلف پوشاک متناسب با هویت و شأن ایرانی اسلامی گفت: برنامه‌ریزی برای ایجاد نمایشگاه‌های فصلی مد و لباس در اولویت برنامه‌های کارگروه این حوزه در استان قرارگرفته است.

شهرام فرجی اظهار کرد: با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تیرماه امسال و همچنین قرار گرفتن این کارگروه به‌عنوان زیرمجموعه شورای فرهنگ عمومی، علاوه بر ایجاد ضمانت‌های اجرایی برای مصوبات این کارگروه در استان‌ها، شرایط برای بهبود روند ارائه تسهیلات و حمایت از فعالان حوزه مد و لباس نیز فراهم شده است.

وی با بیان اینکه تصحیح قانون ساماندهی مد و لباس و تعریف وظایف هر یک از دستگاه‌ها و نهادهای عضو این کارگروه در سطح کلان در حال پیگیری است، تصریح کرد: بازنگری‌های لازم برای تعیین اعضای این کارگروه در استان هم انجام خواهد شد و از این پس نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و امور بانوان و خانواده استانداری هم در نشست‌های تخصصی کارگروه ساماندهی مد و لباس شرکت می‌کنند.

فرجی برپایی نمایشگاه‌های مد و لباس به صورت فصلی را از برنامه‌های اولویت‌دار این کارگروه در استان بیان کرد و گفت: طراحی لباس، پارچه و ارائه الگوهای پوشش و کالاهای مرتبط از موضوعات این نمایشگاه‌ها است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های مورد نیاز در حوزه پوشاک و لباس در استان به موضوع طراحی لباس مدارس باز می‌گردد که تلاش خواهد شد با همکاری آموزش‌وپرورش و طراحان و تولیدکنندگان پوشاک، مقدمات برگزاری این نمایشگاه برای تابستان سال آینده فراهم شود.

وی همچنین به صدور مجوز برای فعالیت نخستین مؤسسه مد و لباس در استان نیز اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی بانک اطلاعاتی طراحان و هنرمندان مد و لباس در کارگروه ساماندهی مد و لباس چهارمحال و بختیاری در حال انجام است تا به زودی با برگزاری انتخابات انجمن طراحان لباس و پوشاک استان، نحوه ساماندهی حمایت‌ها و چگونگی ارائه تسهیلات به اعضای این انجمن در همراهی با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به شکل مطلوب‌تری پیش برود.

فرجی در این باره گفت: طراحان پوشاک در استان می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع طراحان برای دریافت کارت صلاحیت از این سامانه اقدام کنند چراکه از این پس معیار اصلی برای پاسخ به درخواست‌های صدور مؤسسه مد و لباس، برگزاری رویدادهای مختلف، دریافت تسهیلات مشاغل خانگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و همین‌طور صدور شناسه شیما و مالکیت معنوی بر اساس اطلاعات ثبت شده در این سامانه انجام خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد: در حال حاضر هم نام‌نویسی برای برگزاری کارگاه آموزشی فنون خلاقیت در مانتو، پالتو و کت به عنوان پیش رویداد دوازدهمین جشنواره مد و لباس فجر در چهارمحال و بختیاری در حال انجام است که در صورت استقبال طراحان و دوزندگان لباس، می‌توان با جذب حمایت‌ها از وزارت فرهنگ، برای دیگر کارگاه‌های آموزشی نیز برنامه‌ریزی کرد.

معاون هنری و سینمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری افزود: برنامه‌ای نیز با عنوان «کارگاه ایده تا تولید» در این حوزه برای اجرا در دهه فجر امسال پیش‌بینی شده است تا در صورت موفقیت در برگزاری، آثار تولید شده در این کارگاه به صورت نمایشگاهی به معرض دید عموم گذاشته شود.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا