اخبار روز برندهای جهان

برند تویوتا رکورد زد

پایگاه خبری برندساری، فروش جهانی تویوتا به رکورد ۵.۶ میلیون دستگاه رسید.

فروش جهانی تویوتا موتور در ماه آوریل تا سپتامبر ۸.۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به رکورد ۵ میلیون و ۵۹۶ هزار و ۱۸۳ دستگاه رسید که بزرگترین خودروساز جهان را به لطف تقاضای قوی و بهبود شرایط عرضه در مسیر موفقیت یک سال دیگر قرار داد.

این خودروساز ژاپنی روز دوشنبه (۳۰ اکتبر) اعلام کرد که تولید جهانی در نیمه اول سال مالی با ۱۰ درصد افزایش به رکورد ۵ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۱۲۶ دستگاه خودرو رسید.

فروش خودروهای برند تویوتا و لکسوس در آفریقا ۲۲ درصد افزایش یافت که بالاترین میزان در تمام مناطق است، پس از آن در خاورمیانه ۱۷ درصد و همچنین در آمریکای شمالی ۹.۴ درصد و در اروپا ۷ درصد افزایش یافت. با این حال، فروش در برخی از بخش‌های آسیا به استثنای ژاپن، نسبتاً ضعیف بود که تا حدی به دلیل کاهش رشد اقتصادی در مناطقی مانند تایلند و اندونزی اس

فروش تویوتا در چین کمتر از یک درصد افزایش یافت زیرا خریداران خودرو به خودروهای برقی روی آوردند. فروش این خودروساز در ژاپن به دلیل کاهش مشکلات مربوط به تامین نیمه هادی‌ها ۳۴ درصد افزایش یافت. تویوتا در دوره ۶ ماهه  یک میلیون و ۸۲۵ هزار و ۹۶۵ دستگاه خودروی برقی فروخت که ۳۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت.

منبع: بلومبرگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا