اخبار روز برندهای جهان

بازگشت برند تویوتا به سوئیچ مکانیکی

پایگاه خبری برندسازی، بزرگ‌ترین شرکت خودروساز جهان اعلام کرد به علت کمبود تراشه به مشتریان یک سوئیچ مکانیکی و یک سوئیچ هوشمند تحویل می‌دهد.

به گزارش رویترز، مشتریان تویوتا در ژاپن در هنگام تحویل خودروهای جدید به جای دریافت سوئیچ هوشمند، سوئیچ مکانیکی دریافت می‌کنند.

در بیانیه این شرکت آمده است، یکی از دو سوئیچ هوشمندی که به مشتری تحویل داده می‌شد، با سوئیچ‌های مکانیکی تعویض خواهد شد. تویوتا اعلام کرد: «از آنجایی که کمبود نیمه‌رساناها ادامه دارد، این یک اقدام موقت با هدف تحویل خودروها به مشتریان در سریع‌ترین زمان ممکن است.» در ادامه این بیانیه آمده است، سوئیچ هوشمند دوم «به محض آماده شدن» تحویل داده خواهد شد. کمبود جهانی تراشه که در طول همه‌‌گیری کرونا آغاز شد، سبب مشکلات شدید عرضه و تاخیر، در صنعت خودرو و سایر صنایع شده است. کمبود تراشه در جهان به علت یک محاسبه اشتباه پس از همه‌گیری کرونا در سال ۲۰۲۰ ایجاد شد. هنگامی که کرونا در سراسر جهان گسترش پیدا کرد، بسیاری از شرکت‌ها انتظار داشتند مردم با دشوار شدن شرایط اقتصادی، میزان هزینه‌هایشان را کاهش دهند، اما مردمی که در خانه حبس شده بودند شروع به خرید وسایل الکترونیکی کردند و همین باعث افزایش تقاضا برای نیمه‌رساناها شد. در این میان نیز خودروسازان کارخانه‌هایشان را تعطیل کردند و از تامین‌کنندگان قطعه خواستند از تولید قطعات از جمله تراشه‌هایی که برای تولید خودروها بسیار ضروری هستند خودداری کنند. تعطیلی‌های پی‌در‌پی که حمل‌‌و‌نقل در جهان را مختل کرد، نیز بر اختلال در بازار تراشه دامن زد. هنوز مشخص نیست بحران کمبود تراشه در جهان تا چه زمانی ادامه داشته باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا