اخبار روز برندهای ایران

تراکتورسازی یک برند ملی و مایه مباهات و افتخار برای همه ایرانیان است

پایگاه خبری برندسازی، مدیر عامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران با اعلام اینکه این گروه صنعتی برای نخستین در بین ۱۰۰ شرکت ارزیابی شده از سوی سازمان مدیریت صنعتی قرار گرفت، گفت: با تولید ۲۹ هزار دستگاه انواع تراکتور و افزایش ۱۶ درصدی، به عنوان شرکت برتر از نظر شاخص فروش انتخاب شدیم.

مصطفی وحید زاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تولید بیش از ۲۹ هزار دستگاه انواع تراکتور و ثبت رشد ۱۶ درصدی، تولید نزدیک به ۳۲ هزار دستگاه انواع موتور و افزایش ۱۳ درصدی و تولید حدود ۵۵ هزار تن قطعات ریخته و رشد ۱۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از اهم فعالیت های تراکتورسازی ایران در ۱۰ ماهه گذشته است.

وی با اشاره به تولید ۱۰ هزار قطعه از انواع قطعات تراکتور در این گروه صنعتی و فروش ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی حاصل از آن که به ترتیب با رشد ۱۹ و ۹۴ درصدی همراه بود، از صادرات دو هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع تراکتور به ارزش ۳۲ میلیون دلار در سال جاری خبر داد و گفت: صادرات تراکتور نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۲۱ درصد و از نظر ارزش ۲۵ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: در ۱۰ ماهه گذشته گروه صنعتی تراکتورسازی ایران و ۱۲ شرکت اقماری آن ۴۲ میلیون دلار ارز عاید کشور کرده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد ۱۲ درصدی برخوردار است.

وحیدزاده یادآور شد: تراکتورسازی یک برند (ویژند) ملی و مایه مباهات و افتخار برای همه ایرانیان است که نه تنها نیاز کشاورزان داخلی به این محصول را تامین می کند بلکه با حضور در بازارها و مزارع بیش از ۲۵ کشور دنیا، توان و قابلیت ها ایران و ایرانی را به نمایش گذاشته است.

همایش سالانه رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران به منظور شکل گیری فضای رقابتی در حوزه اقتصاد صورت می‌پذیرد که شرکت‌های ایرانی شامل شرکت های دولتی و خصوصی و همچنین شرکت‌های بورسی و غیر بورسی بر اساس ۳۳ شاخص از جمله میزان فروش، سود آوری، صادرات، شاخص‌های بهره وری، تعداد کارکنان، نقدینگی و ارزش بازار، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

سازمان مدیریت صنعتی با الهام از رسالت سازمانی خود و در جهت فراهم کردن آمار و اطلاعات شفاف و مفید پیرامون بنگاه‌های اقتصادی و ترسیم فضای روشن‌تری از کسب و کار در فضاهای تخصصی و عمومی کشور از سال ۱۳۷۷ اقدام به این رتبه بندی می کند.

بیست و ششمین همایش رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران IMI ۱۰۰ امروز دوشنبه از سوی سازمان مدیریت صنعتی و با حضور وزیران صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا