اخبار روز برندهای جهان

درخواست سازمان ملل از ایلان ماسک برای حفاظت از حقوق بشر در توییتر

پایگاه خبری برندسازی، کمیسر عالی سازمان ملل متحد برای حقوق بشر در نامه گشاده‌ای به ایلان ماسک، از مالک جدید توییتر خواست اطمینان حاصل کند حقوق بشر، برای مدیریت این پلتفرم محوری خواهد بود.

توییتر روز جمعه ۵۰ درصد از کارمندانش را اخراج کرد و توییت‌های کارمندان این شرکت شبکه اجتماعی نشان می‌دهد که تیم مسئول حقوق بشر، در میان اخراجی‌ها بوده‌اند. فولکر تورک، کمیسر عالی سازمان ملل متحد برای حقوق بشر، اظهار کرد که این اتفاق شروع دلگرم کننده‌ای نیست.

در نامه تورک آمده است: توییتر بخشی از انقلاب جهانی است که نحوه ارتباط ما را تغییر داده است. اما من با نگرانی و دغدغه نسبت به میدان عمومی دیجیتالی‌مان و نقش توییتر در آن می‌نویسم. مانند همه شرکت‌ها، توییتر باید نسبت به مسائل منفی مربوط به پلتفرم خود، مطلع باشد و اقداماتی را برای رسیدگی به آنها انجام دهد. احترام به حقوق بشر مشترک ما باید حفاظت‌هایی را برای استفاده از این پلتفرم، ایجاد کند. به اختصار، از شما می‌خواهم مطمئن باشید حقوق بشر برای مدیریت توییتر تحت مالکیت شما، محوری خواهد بود.

اخراج‌های روز جمعه پس از یک هفته آشفتگی و ابهام درباره آینده توییتر تحت مالکیت ایلان ماسک که پولدارترین مرد جهان است و می گوید این سرویس با کاهش شدید درآمد روبرو شده است، روی داد.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا