اخبار روز برندهای جهان

ودافون اسپانیا ۵ میلیارد دلار فروخته شد

پایگاه خبری برندسازی، اپراتور ودافون اسپانیا با مبلغ ۵ میلیارد یورو به کمپانی Zegona که در بخش ارتباطات، رسانه و فناوری اروپا فعالیت دارد، واگذار شده که دومین قرارداد بزرگ مدیرعامل جدید کمپانی ودافون است.

به گزارش ایسنا، براساس این قرارداد، ودافون ۴.۱ میلیارد یورو نقد و ۰.۹ میلیارد یورو سهام ترجیحی قابل بازخرید دریافت خواهد کرد.

مذاکرات بین دو شرکت در ماه سپتامبر آغاز شده و مارگریتا دلا واله، مدیرعامل ودافون ضمن اشاره به چالش برانگیز بودن بازارهای ارتباطی که با با بازده پایین در برخی مناطق مواجه شده‌اند، گفته است: این قرارداد، گامی کلیدی در میزان رشد ماست و فرصتی را فراهم می‌آورد تا منابع خود را در بازارهایی با ساختارهای پایدار و مقیاس محلی کافی متمرکز کنیم.

گفتنی است این دومین قرارداد بزرگ ودافون از زمان مدیرعاملی دلا واله است؛ پیش از این قرارداد ادغام این شرکت با اپراتور بریتانیایی Three UK منعقد شده بود.

مدیرعامل زِگونا هم ضمن ابراز خرسندی از این معامله اعلام کرده است: ما از این فرصت بازگشت به بازار مخابرات اسپانیا بسیار استقبال می‌کنیم زیرا این خرید، سومین معامله ما در اسپانیاست و با اتخاذ استراتژی مناسب، مطمئن هستیم که می‌توانیم ارزش قابل توجهی برای سهامداران خلق کنیم.

بنابراین با توجه به اینکه بازار اپراتورهای تلفن همراه اسپانیا به شدت رقابتی است، ودافون در تلاش است تا ارزش بازارش در کنار Orange MasMovil و رهبر بازار ارتباطی اسپانیا (Movistar) حفظ شود.

منبع ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا