کسب و کار

فراخوان حمایت از ایده‌های فناورانه در حوزه فناوری‌‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی

پایگاه خبری برندسازی، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، با همراهی ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی طی فراخوانی از ایده های فناورانه در حوزه پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی حمایت می‌کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، این فراخوان با رویکرد حمایت از پژوهشگران، دانشجویان، اساتید و فناروان فعال در حوزه فناوری‌‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی برگزار شده است. توسعه فناوری در هر کدام از محورهای ذکر شده، نیازمند حمایت مادی و معنوی دارد؛ در همین راستا برنامه نوآفرین با هدف تعیین نقشه راه فناوران و اعطای حمایت‌های بلاعوض به محققان و دانشگاهیان شکل گرفته است.
همچنین به منظور کمک به توسعه فناوری‌های نوظهور و بهره‌برداری از نتایج آن از تمامی ایده‌ها و طرح‌های مرتبط با حوزه پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی استقبال می‌شود. حمایت از پژوهشگران در سه سطح حمایت از توسعه فناوری‌های مرتبط در سطح مطالعات پیش‌بالینی، حمایت از توسعه فناوری در سطح مطالعات کارآزمایی بالینی و حمایت از توسعه فناوری در سطح تولید تجهیزات و ملزومات فنی راهبردی مرتبط به حوزه صورت خواهد گرفت. درمان های مبتنی بر فناوری های سلول های ایمنی، درمان های مبتنی بر فناوری ژن درمانی، درمان‌های مبتنی بر فناوری سلول و فرآورده های سلولی، زیر ساخت های فناورانه حوزه پزشکی بازساختی در مقیاس صنعتی و زیرساخت های فناورانه مطالعات پیش بالینی از جمله organ on a chip،ارگانوئید و … از اولویتهای موضوعی این فراخوان اعلام شده است.

علاقمندان می‌توانند برای شرکت در فراخوان به سامانه نوآفرین) NOAFARINTECH.IR) مراجعه کرده و با ورود به صفحه فراخوان و کلیک بر روی گزینه ثبت پروپوزال در همین صفحه، اطلاعات مورد نیاز را در پرسشنامه، وارد کنند. طرح‌های ارسالی مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تأیید اولیه، جلسه ارزیابی تخصصی طرح با حضور داوران و مسئول ستاد مربوطه برگزار خواهد شد.
این فراخوان در دو مرحله غربالگری(ارزیابی اولیه) و داوری کامل برگزار خواهد شد که در صورت تأیید طرح در جلسه ارزیابی و بر اساس نتیجه جلسه، میزان حمایت از طرح مشخص خواهد شد.
گفتنی است ثبت طرح به منزله پذیرش طرح و ورود به جلسه ارزیابی نخواهد بود.
فرم‌های پروپوزال اولیه که از طریق پست الکترونیک و سایر روش‌ها ارسال شوند، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.
مهلت این فراخوان و تکمیل پرسشنامه تا 15 آذر ماه 1402 می‌باشد. متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره همراه 09025555439 تماس بگیرند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا